Представники Черкащини обговорювали нову Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні

гром сусп

У Чернігові 5 жовтня пройшов круглий стіл «Громадянське суспільство та держава: обговорення пропозицій щодо Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», в якому взяли участь представники органів влади, інститутів громадянського суспільства з Черніговської, Київської, Житомирської, Черкаської областей. Від Черкащини до обговорення долучилися працівники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, районних державних адміністрацій, представники громадських організацій, сільські голови.

Захід відбувся в рамках проекту ОБСЄ «Вдосконалення Національної стратегії громадянського суспільства в Україні» з метою перегляду існуючої Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні щодо її законодавчого та інституційного вдосконалення на основі міжнародних стандартів та найкращих національних практик.

У ході заходу експерти ОБСЄ та Представник Уповноваженого з питань зв’язків із громадськістю та інформаційних технологій офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига представили підготовлені робочою групою пропозиції до проекту нової Стратегії, основні напрями та тенденції державної підтримки розвитку громадянського суспільства до 2020 року.

Відкрите обговорення презентацій щодо інституалізації нових тенденцій відбулося навколо таких ключових тем: концептуальні визначення громадянського суспільства, структура, формат та зміст оновленої Стратегії, а також новації в Стратегії щодо моніторингу, оцінки та звітування.

Робота органів державної виконавчої влади ґрунтується на прагненні створити належні умови для рівноправної взаємодії між державою і суспільством. Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій Пасічник зазначає, що таке широке регіональне обговорення стратегічного документу в сфері розвитку громадянського суспільства відбувається у різних регіонах України вперше і здійснюється в рамках політики Президента України Петра Порошенка.

– Така робота спрямована на сприяння розвитку в нашій державі громадянського суспільства, широкої участі громадян у формуванні та реалізації державної політики, – констатував Сергій Пасічник.

Із матеріалами круглого столу, проектом Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на період до 2020 року можна ознайомитися на сайті облдержадміністрації у рубриці «Суспільство» («Сприяння розвитку громадянського суспільства»).

Автор статті