«Право кожної дитини – мати люблячу родину», – Ярослав Березань

_DSC0163Цієї суботи Черкащина вже вдев’яте відзначила День усиновителя. Заслужені вітання приймали батьки-усиновителі, батьки-вихователі, прийомні батьки, опікуни та діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування.

Усиновлення – найліпша форма влаштування категорійних дітей у родини. Оскільки таким чином малеча отримує найважливіше – родинний затишок та тепло, зауважує заступник очільника області Ярослав Березань.

_DSC0106 _DSC0100 _DSC0108– Найкраще виховання та підтримку дитина може отримати лише в родині, – говорить Ярослав Григорович. – Нині в активному розвитку інститут прийомного виховання дітей в Україні та на Черкащині зокрема. Ми поступово відходимо від тих форм виховання посиротілих дітей, які були поширені ще минулого століття. Зараз важливо забезпечити право кожної дитини на виховання у власній сім’ї. І, завдяки небайдужим людям, які беруть на себе таку відповідальність, можемо виконати це найголовніше дитяче право.

_DSC0165Відзначимо, на сьогодні в області проживає 790 усиновлених дітей. За 9 місяців цього року вже усиновили 31 дитину. 1586 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються у родинах опікунів та піклувальників. 501 посиротіла дитина проживає у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

_DSC0114 _DSC0118 _DSC0151Подяками та грамотами з цієї нагоди відзначили усиновителів та опікунів Черкащини. Зокрема, подякамиЧеркаської обласної державної адміністрації за шанобливе ставлення, любов, повагу та чуйність до дітей вручили родинам:

– родині Скрипнікових Анатолія та Наталії. Вони опікуються дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, з 2003 року. З 2004 року на базі родини функціонує дитячий будинок сімейного типу, в якому на цей час виховується 9 статусних дітей.

– родині Кузіних Володимира та Лариси. Вони опікуються статусними дітьми з 2003 року. З 2011 року сім’я функціонувала як прийомна, з 2014 – як дитячий будинок сімейного типу, в якому на цей час виховується 9 статусних дітей. Всього виховали та виховують 18 дітей, в тому числі одного усиновленого.

– родині Гармашів Сергія та Лесі. Батьки-вихователі на базі своєї родини створили дитячий будинок сімейного типу у 2013 році. Сім’я усиновила 3 дітей. На даний час в родині виховується 8 дітей, позбавлених батьківської опіки.

– родині Ярмолатій Миколи та Людмили. Прийомна сім’я Ярмолатій створена у 2008 році. У родині виховується двоє дітей-сиріт.

– родині Простибоженків Сергія та Лідії. Прийомна сім’я Простибоженків створена у 2006 році. На цей час у родині виховується троє статусних дітей. Всього виховали 11 власних та 5 прийомних дітей.

_DSC0168Також для малечі та їхніх батьків актори Черкаського обласного драматичного театру подарували виставу «Золоте курча».

Автор статті