«Працюємо з кожним районом Черкащини індивідуально», – Ярослав Березань про доопрацювання перспективного плану утворення ОТГ

_DSC1136На Черкащині взялися за доопрацювання перспективного плану об’єднання територіальних громад. Працюють, аби подолати «білі» плями на карті та підготувати до об’єднання спроможні ОТГ в усіх районах області. До кожного району – індивідуальний підхід з урахуванням усіх зауважень, говорить заступник очільника області Ярослав Березань.

Засідання експертної групи з доопрацювання перспективного плану відбуватимуться щотижня. Першими розглянули об’єднавчі перспективи у Городищенському, Лисянському та Звенигородському районах.

_DSC1141– Наше завдання – якість утворених громад, їхня спроможність та перспективність, – каже посадовець. – Для цього нам необхідно провести розрахунки по кожному варіанту об’єднання громад, який прагнуть утворити в конкретному районі. Оскільки зміна будь-якого податку уже може призвести до мінусів надходжень до бюджету ОТГ. Адже відповідальність за ухвалене рішення про об’єднання сильної чи слабкої громади – передовсім на нас. Надалі допрацьований перспективний план виноситимемо на розгляд депутатів обласної ради. Зараз же працюємо над «білими» плямами та «сірими» районами на карті області.

37048459_2060867597319822_4012584904368848896_nОдним з таких «сірих» районів Черкащини є Лисянський. На сьогодні тут не утворено жодної територіальної громади. Проте були ініціативи створення чотирьох ОТГ. Втім, на утворення двох з них, Лисянської та Виноградської, сільські ради не надали згоди. Ще дві, Бужанська та Мар’янівська, виявилися не спроможними. Активність до об’єднання досі зберігають у Бужанській ОТГ.

1531475762_eks11531475818_eks-4Схожа ситуація й зі Звенигородським районом. Тут також досі немає жодної ОТГ. Були спроби створення трьох тергромад. Зараз у Шевченківській ОТГ створено спільну робочу групу. У Водяницькій ОТГ згоду ще не надали усі потенційні члени громади, у Моринській ОТГ сільські ради не дали згоди на об’єднання взагалі.

_DSC1214На Городищині уже діє одна ОТГ – Мліївська. Ще дві – Вільшанська та Хлистунівська – мають спільні робочі групи. Водночас обласний департамент фінансів та Черкаський центр розвитку місцевого самоврядування розраховують спроможність Хлистунівської тергромади.

_DSC1226Нагадаємо, на сьогодні в області працюють 26 ОТГ. П’ятьом – надано клопотання ЦВК на призначення перших виборів, 4 – надано позитивні висновки ОДА про відповідність Конституції та законам України, 3 – позитивні висновки ОДА про приєднання, у 4 створено спільні робочі групи з опрацювання проектів рішення про добровільне об’єднання.

Автор статті