Працевлаштування інвалідів та інших соціальних категорій населення – у пріоритетах роботи влади

???????????????????????????????

За цей рік в області працевлаштовано 600 осіб з інвалідністю, тимчасову зайнятість забезпечено 164 особам. У цілому ж за сприянням у працевлаштуванні до центрів зайнятості області звернулося майже 2 тисячі осіб з інвалідністю. Про це повідомили на прес-конференції в обласній адміністрації.

Заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль зазначив, що за ініціативи Міністерства соціальної політики і державної служби зайнятості нині в країні відбувається Всеукраїнська декада зайнятості. «Очевидно, що загальний рівень зайнятості суспільства ми можемо аналізувати на основі тих кроків, що здійснюються у напрямку соціального забезпечення людей, незахищених категорій населення, зокрема й інвалідів, переселенців, учасників АТО».

– Сьогодні на Черкащині проживає понад 97 тисяч осіб з інвалідністю та з особливими потребами, – наголосив Віталій Коваль. – Для забезпечення їхніх потреб в області  працює  7 Центрів для реабілітації дітей-інвалідів та 1 Центр професійної реабілітації. Між тим, в області працевлаштовано 600 осіб з інвалідністю, за рахунок Центру зайнятості нову робітничу професію отримали понад 200 осіб, за рахунок коштів Фонду інвалідів було оплачено навчання 18 студентам.

Директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко зазначив, що центр зайнятості допомагає й в отриманні тимчасового заробітку. З початку року в громадських та  тимчасових роботах взяли участь 164 особи.

Окрім того, за словами керівника Центру, однією з нових форм роботи, яку застосовують у закладі з квітня цього року, є здійснення індивідуального супроводу окремих категорій громадян після працевлаштування, в першу чергу, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО, неповнолітніх та дітей-сиріт, інвалідів.

– Супровід здійснюється протягом півроку з дня працевлаштування особи, – сказав Григорій Григорович. – Це робиться для досягнення максимального терміну закріплення працевлаштованої особи на робочому місці, а також для профілактики подальшого безробіття. Адже міжнародний досвід свідчить, що 60% осіб, які підлягали індивідуальному супроводу, закріплюються на робочому місці більше 6 місяців після їх працевлаштування. На сьогодні 237 осіб охоплені таким супроводом.

Натомість директор Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Катерина Радзівіл каже, що роботодавець має дотримуватися 4-відсоткової квоти працевлаштування інвалідів на своїх підприємствах, установах. На Черкащині ж, в одній із небагатьох областей, рівень виконання цього нормативу сягає 148 %.

– На сьогодні в області працює понад 13 тисяч інвалідів на всіх підприємствах та установах при визначеному соціальному нормативі у 8 650 осіб, – зазначає Катерина Петрівна. – Загалом у ході перевірки виявлено було 29 підприємств, які не виконали норматив. У результаті вони виплачують адміністративно-господарські санкції, які спрямовуються на створення додаткових робочих місць для працевлаштування інвалідів. Окрім того, спеціальна комісія при ОДА з надання пільг підприємствам з інвалідами сприяє їхній роботі. Зокрема, в таких установах створюються робочі місця для людей з вадами, які на деяких мають зарплатню понад 4 тисячі гривень, модернізується обладнання для ефективної роботи працюючих, котрі, між іншим, проходять спеціальні навчання.

 

Автор статті