Позитивна динаміка: в області зберігається тенденція до зростання зарплати

У Черкаській області за підсумками січня-жовтня продовжилася позитивна тенденція щодо зростання рівня заробітної плати. Так, середньомісячна заробітна плата за цей період порівняно до відповідного періоду 2018 року збільшилася на 18,8% і становила 8714 грн. За цим показником наша область посідає 14 місце, повідомляють у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

З 2017 року в області продовжує роботу міжвідомча робоча група з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. З початку цього року відбулося 3 засідання робочої групи, на яких заслухано представників Головного управління Пенсійного фонду, Головного управління ДФС в області, управління Держпраці в області про здійснення моніторингу щодо мінімальної заробітної плати та вжиті заходи. Також заслухано 5 голів робочих груп міст та районів області.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду в області, кількість осіб, які отримали заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімального розміру у вересні 2019 року становила 4,2 тис. осіб, що менше порівняно з січнем цього року на 41 % (на 2,9 тис. осіб).

Автор статті