Позашкільна освіта (2016-2017 навчальний рік)

В області функціонує 54 позашкільних навчальних заклади та 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл і клубів фізичної підготовки, а також Мала академія наук. 2 785 гуртків у позашкільних навчальних закладах відвідують 48 445 дітей та учнівської молоді, що становить 43,9 % від загальної кількості школярів області.

Проводиться робота щодо залучення до позашкільної освіти дітей соціально незахищених верств населення. У 2016 році позашкіллям охоплені 8 027 дітей із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, інвалідів, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей.

Високою є результативність участі команд та окремих вихованців у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і змаганнях. Протягом 2015-2016 н. р. вихованці позашкільних навчальних закладів області здобули 5 338 нагород.

Збільшилась кількість учнівських творчих колективів, яким присвоєно та підтверджено почесне звання ,,Зразковий художній колектив”. Сьогодні в області діє 113 таких дитячих художніх колективів.

У складі Черкаського обласного територіального відділення МАН України функціонує 12 наукових відділень: мовознавства; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; філософії та суспільствознавства; історії; наук про Землю; технічних наук; комп’ютерних наук; математики; фізики і астрономії; економіки; хімії та біології; екології та аграрних наук.
Крім цього діють відділення МАН: районні, міські, об’єднаних територіальних громад на базі відділів освіти, навчальних закладів нового типу та позашкільних навчальних закладів області.
У 2016 році 46 представників області взяли участь у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, із яких 24 (52 %) стали переможцями. Цього року команда Черкаської області здобула 5 золотих медалей.