«Поводження з ТПВ потребує комплексного підходу», – очільник області

20171214_125413Питання поводження з відходами вимагає особливої уваги місцевої влади та контролюючих органів. На цьому наголосив очільник області Юрій Ткаченко на нараді в ОДА.

За його словами, задля реалізації завдань «Стратегії регіонального розвитку області до 2020 року» та вирішення екологічних проблем на Черкащині діє «Обласна програма охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки». У її межах впроваджують низку проектів у сфері поводження із твердими побутовими відходами.

20171214_125721– Приміром, цьогоріч на Чигиринщині впровадили локальну сміттєву реформу, – розповів голова Черкаської ОДА. – Придбали техніку й обладнання для збирання та вивезення твердих побутових відходів. Цей проект у районі реалізували коштом Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів. Громади шести сіл і міста Чигирина об’єдналися довкола вирішення питання поводження з відходами. І це гарний приклад для наслідування. Враховуючи актуальність цього питання, в області також підписано меморандум про співпрацю з компанією KOOP International UA (ТОВ «ЕКО-БАІК») щодо будівництва сміттєпереробного заводу. Ми завжди готові підтримувати, в межах своєї компетенції, продуктивні ініціативи.

Також Юрій Ткаченко закликав місцевих керівників активізувати цей напрям роботи та враховувати при формуванні бюджетів на наступний рік.

20171214_125240– Більшість полігонів перевантажені, а кількість відходів зростає кожен рік, – наголосив обласний керманич. – Тому треба до цього питання підходити комплексно та залучати всі можливі ресурси.

Нагадаємо, торік на Черкащині утворилося близько 300 тис. тонн твердих побутових відходів. За даними інвентаризації, в області обліковують 477 організованих місць їхнього видалення. Із них паспортизовані – 55%.

Автор статті