Порятунок Тясмину – спільна відповідальність

???????????????????????????????Вже найближчими днями розпочнуть оперативні роботи з порятунку річки Тясмин на Черкащині. Таке рішення прийняли під час наради в обласній адміністрації, що відбулась сьогодні під керівництвом першого заступника голови ОДА Віталія Коваля.

Нагадаємо, представники обласної організації Партії Зелених України звернулись до Міністра екології та природних ресурсів України, начальника екологічної інспекції України та керівництва області втрутитися у ситуацію та посприяти заходам щодо підвищення рівня води в річці Тясмин. Її станом неабияк занепокоєні жителі Сміли та сіл Хацьки, Степанки, Вергуни, Нечаївка, Думанці, Чубівка Черкаського району. Кажуть: рівень води в ній знизився до катастрофічних показників, зруйновані шлюзи та мости. В результаті падіння рівня води, в літню спеку горять торфяники, руйнується екосистема річки.

Відтак у ході наради фахівці зазначили, що доцільно почати з регулювання рівня води на шлюзі-регуляторі № 8 с. Бузуків Черкаського району. Також необхідно визначити пріоритетні канали для очистки з метою покращення притокових характеристик р. Тясмин – шляхом розчистки цих каналів та усунення повторного заболочення в межах Хацьківської та Вергунівської сільських рад. Про це йшлося під час проведеної наради в ОДА за участі представників управління водних ресурсів, екології, екоінспекції, сільських голів Черкаського, Чигиринського, Смілянського, Кам’янського районів та інших.??????????????????????????????????????????????????????????????

– Маємо вжити невідкладних заходів уже сьогодні, аби уникнути екологічного лиха на річці, – наголосив Віталій Коваль. – Звісно, ситуація, що склалася, потребує проведення комплексних заходів із гідрологічного режиму річки, що включає розчищення, поглиблення, розширення русла, ремонту гідрологічних споруд на річці. Такі роботи потребують розробки проектно-кошторисної документації. Однак на це необхідно багато часу, якого ми наразі не маємо. Зараз же повинні здійснити тактичні заходи з порятунку річки.

 

Автор статті