Понад півтисячі призовників з Черкащини призвали до ЗСУ

IMG_8068В області вийшли на завершальний етап призову на строкову військову службу. До кінця місяця лави Збройних Сил України та інших військових формувань поповнять 554 призовників, повідомив обласний військовий комісар Євген Курбет під час сьогоднішньої прес-конференції.

На сьогодні до війська вже відправили 410 черкащан. Решту призовників направлять на службу зі збірного пункту протягом цього та наступного тижнів. Загалом же за плановим завданням з призову на строкову службу у Збройних Силах нестимуть службу 235 осіб, Державний прикордонній службі – 180 чоловіків, Нацгвардії – 115 призовників та Державній спеціальній службі транспорту – 24 осіб.

– Призовна кампанія на Черкащині проходить злагоджено, – говорить Євген Курбет. – На 30 червня наша область стовідсотково завершить призовну кампанію. Є деякі райони, які поки що відстають з виконанням поставленого плану, зокрема, Умань, Жашківщина, Маньківщина та Христинівщина. Найліпші результати в області показали Городищенський, Золотоніський, Черкаський, Смілянський, Чорнобаївський та Шполянський райони. Відзначу, цього разу вперше за 7 років призиваємо на строкову службу прикордонників.

Також в області триває набір на службу за контрактом. Планове завдання на 2-ге півріччя становить 580 військовозобов’язаних. Поки що ж, відзначає обласний комісар, контракт уклали 395 чоловіків.

– Кожен квартал всі військові комісаріати України отримують планові завдання щодо набору на військову службу за контрактом, – пояснює Євген Курбет. – У першому кварталі на службу за контрактом пішли 599 черкащан. Планове завдання ми виконали на 89%. Всі вони проходили навчання у центрах і проходили підготовку, а вже потім призивалися до Збройних Сил. Однак, 1-2,5 місяці навчання в центрах стало для декого стримуючим фактором. Тож у другому кварталі порядок дещо змінився для більш широкого залучення на військову службу. Військовослужбовці, які вже мають військову спеціальність та брали участь в АТО, не проходили навчання, а відразу приступали до служби.

За його словами, відповідно вимог Адміністрації Президента України, планове завдання із набору на службу за контрактом у липні дещо збільшене – 320 осіб, з яких 20 – офіцерів.

– На Сході України неспокійно, агресія продовжується, – підсумовує Євген Курбет. – Завершується п’ята черга мобілізації, демобілізація якої планується на кінець липня. Своєчасна ротація особового складу, який задіяний в зоні АТО без оголошення мобілізації, буде можливий завдяки збільшенню бійців у лавах ЗСУ за контрактом.

Автор статті