Понад півтори тисячі демобілізованих бійців знайшли роботу через службу зайнятості

Без названияСпеціалісти базових центрів зайнятості забезпечують індивідуальний підхід до вирішення питань працевлаштування та соціального захисту військовослужбовців, які демобілізовані із зони АТО. З цією метою співпрацюють з роботодавцями щодо виявлення їх кадрових потреб для працевлаштування таких осіб за професіями, які вони мали до мобілізації. У разі необхідності вирішується питання організації проходження підготовки  чи перепідготовки, професійного навчання учасників АТО, яке здійснюється в навчальних закладах області та центрах професійно-технічної освіти ДСЗ.

Відділ статистики та прогнозування обласного центру зайнятості повідомляє, що загалом із початку проведення демобілізації послугами центрів зайнятості області скористалися 4 122 особи з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО. Майже всі вони отримали профорієнтаційні послуги, понад 3 тисячам призначено виплату допомоги по безробіттю.

Отож, за сприяння служби зайнятості 1 514 осіб працевлаштовано, з них 127 отримали одноразово виплату допомогу по безробіттю для підприємницької діяльності.

Ще 709 осіб забезпечено тимчасовою зайнятістю, 539 осіб проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості, після його закінчення 99 % одразу були працевлаштовані, 2 особи отримали ваучер на навчання.

Станом на 1 січня 2018 року статус безробітного мали 481 безробітний з числа учасників АТО.

Зауважимо, для підвищення поінформованості про послуги державної служби зайнятості у приміщеннях військкоматів розміщені інформаційні матеріали та нормативно-правові акти у сфері зайнятості та соціального захисту на випадок безробіття.

Автор статті