Понад 8 тисяч родин переселенців проживають на Черкащині

сс

У Черкаській області нині перебуває 13 477 вимушено переселених осіб (8 286 родин), зокрема 2046 дітей. Про це повідомив під час прес-конференції в обласній державній адміністрації перший заступник начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Сергій Озеран.

Як зазначив Сергій Анатолійович, за призначенням державної соціальної та матеріальної одноразової допомоги до Департаменту соціального захисту населення звернулося понад 2,5 тисячі родин, із них майже 1,5 тисячі сімей допомогу призначено. Окрім того, до обласного центру зайнятості звернулось більше 2 тисяч громадян, які переїхали з тимчасово окупованих територій України, зокрема: 980 осіб отримували виплату допомоги по безробіттю, 534 особи працевлаштовано.

Допомога для переселенців у нашому регіоні постійно надається місцевими органами виконавчої влади.

– Обласною організацією товариства Червоного Хреста надана матеріальна допомога 2786 особам на суму 611 300 грн., – зазначив Сергій Озеран. – Органами виконавчої влади з місцевих бюджетів видано переселенцям 252 336 грн. одноразової матеріальної допомоги.

Важливо, що обласний контактний центр тісно співпрацює з волонтерами, міжнародними благодійними організаціями.

– У березні за підтримки народного депутата Ірини Геращенко Черкаська область отримала благодійну допомогу з Данії на суму 274 058, 32 грн. для допомоги внутрішньо переселеним громадянам, – розповіла директор обласного контактного центру Лариса Ходаковська. – У квітні за підтримки БО «Благодійний Фонд «Свої» регіон отримав адресну благодійну допомогу на суму 666 703.95 грн., а Благодійний фонд «Надія по всьому світу» передав для переселенців в області миючі засоби та засоби особистої гігієни.

Варто зауважити, що в інші регіони з Черкащини виїхало 2840 громадян, водночас нині в області для розміщення переселенців підготовлено 12 об’єктів, де можливо розмістити 67 осіб, оскільки переселенці продовжують прибувати, в середньому по 5-10 осіб на день. За словами першого заступника начальника Управління ДСНС в області Сергія Озерана, всі переселенці, котрі перебувають на Черкащині, забезпечені тимчасовим житлом. Наразі відбуваються перевірки стану готовності об’єктів до умов в осінньо-зимовий період. Їх мають завершити до 1 жовтня.

 

Автор статті