Понад 7,8 тисяч черкащан цього року отримали роботу

714975За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу більше 7,8 тис. осіб, зокрема понад 5,4 тис. безробітних, серед яких кожен п’ятий належав до соціально вразливих категорій населення (інваліди, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО тощо). До тимчасової зайнятості залучені понад 3,4 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 135 осіб відкрили власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, сільське, лісове та рибне господарство.

Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини, тобто провадження підприємницької діяльності. Так, з початку року майже 3,6 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 квітня  2016 року в області  зареєстровано 24,2 тис. безробітних, з них 19,4 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір цієї допомоги у березні становив 1 512 грн.

У відділі статистики та прогнозування обласного центру зайнятості повідомили, що з початку року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 35,3 тис. безробітних, що на 2,7 тис. осіб менше, ніж у січні-березні минулого року. Роботодавці регіону поінформували центри зайнятості області про наявність понад 8,9 тис. вакансій (на 3,7% менше порівняно з січнем-березнем  минулого року). Протягом січня-березня 2016 року на одне вільне робоче місце претендувало 4 безробітних.

 

За інформацією Черкаського обласного центру зайнятості

Автор статті