Більше 70 військовослужбовців Черкащини пройшли професійне навчання

У  2019 році послугами обласної служби зайнятості скористалися 1207 безробітних військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції  та операції об’єднаних сил. Із них 122 особи з інвалідністю. Допомогу з безробіття отримували 1130 учасників  АТО (ООС).

Серед учасників АТО (ООС), зареєстрованих в обласній службі зайнятості,  більше половини (51%) – особи віком до 35 років, майже третина (29%) – особи від 35 до 45 років,  кожний п’ятий (20%) –  старше 45 років.

Розподіл за освітою безробітних військовослужбовців, які брали участь в АТО (ООС), такий: особи з професійно-технічною освітою становлять  40%; з вищою – 45%, з базовою та повною середньою – 15%.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 354 учасники АТО (ООС), з них 25 осіб з інвалідністю. Структура робочих місць, на які були працевлаштовані учасники АТО (ООС), є наступною:

-за класифікаціями професій: 40% учасників АТО  (ООС) працевлаштувалися на місця робітників з обслуговування, експлуатації, складання устаткування та машин; 16% – на місця, кваліфікованих робітників з інструментом, 15% – на місця що не потребують спеціальної підготовки,  9% – на місця керівників (менеджерів),  професіоналів та військовослужбовців, 7% – на місця працівників сфери торгівлі, послуг, 13% – на інші професії;

-за видами економічної діяльності: 32% безробітних працевлаштовані  у сільському господарстві, 20% в переробній промисловості, 12% в оптовій, роздрібній торгівлі та ремонті автотранспортних засобів, 9% в тимчасовому розміщенні та організації харчування.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців, професійне навчання за направленням обласної служби зайнятості проходили 74 учасники  АТО (ООС), у т.ч. 7  осіб з інвалідністю.

Станом на 1 січня 2020 року, статус безробітного мали 454 безробітних з числа учасників АТО (ООС), з них 427  осіб отримували допомогу по безробіттю.

За інформацією відділу статистики та прогнозування ОЦЗ

 

 

Автор статті