Понад 200 тисяч гривень виділено на I квартал цього року для професійної адаптації АТОвців

1В області проводять організаційну роботу щодо соціальної та професійної адаптації учасників АТО. Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало.

За його словами, затверджено обласний План заходів та Методичні рекомендації із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції на 2016 рік. Окрім цього, в кожному районі та місті області створені робочі групи з вирішення питань щодо здійснення заходів адаптації. Також районам та містам доведений тимчасовий розподіл коштів на І квартал цього року в сумі 206,6 тис. грн пропорційно чисельності учасників АТО.

– Зазначені послуги надаються усім учасникам АТО, крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку і тих, хто має офіційний статус безробітного та перебуває на обліку в центрах зайнятості, – пояснює Руслан Олександрович.

Він також повідомляє, що строк професійного навчання учасників АТО визначається робочими навчальними планами та програмами і не може перевищувати 12 місяців.

До заяви на проходження професійної адаптації додаються наступні документи:

– копія паспорту;

– копія ідентифікаційного коду;

– копія посвідчення учасника бойових дій (інваліда війни або учасника війни) – у разі наявності;

– копія документу, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань АТО та районах її проведення, передбачений однією з постанов КМУ;

– згода на обробку та використання персональних даних.

Зауважимо, професійна адаптація може бути у вигляді: курсів цільового призначення первинної професійної підготовки, підвищення кваліфікації,  професійного навчання; спеціалізації, стажування.

 

Автор статті