Понад 1800 дітей учасників АТО оздоровили в області минулого року

IMG_3374Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль надав коментар щодо оздоровлення дітей учасників АТО. Він зазначає, що цьому питанню в області приділяють значну увагу.

– Нині на території Черкащини проживає 2 198 дітей атовців та 35, батьки яких загинули в зоні проведення АТО, – поінформував Віталій Коваль. – Торік послугами оздоровлення та відпочинку вдалося охопити 1 872 дитини атовців, а також всі 35 дітей, батьки яких загинули в бойових діях на Сході країни.

Як повідомив перший заступник, за кошти обласного бюджету в ПП «Оздоровчий центр «Чайка», що в Одеській області, оздоровлено 144 дитини учасників АТО та 3 дитини, батьки яких загинули в зоні проведення АТО. Крім того, діти протягом року направлялися на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства України «Міжнародний Дитячий Центр «Артек» (Київська область) і державного підприємства України «Український Дитячий Центр «Молода гвардія» на Одещині. За минулий рік до МДЦ «Артек» направлено 6 дітей, до УДЦ «Молода гвардія» – 13.

Зауважимо, відповідно до внесених змін до Закону України про «Про оздоровлення та відпочинок дітей», є дві категорії дітей, які відносяться до воїнів АТО:

– діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції.

Автор статті