Поміж завдань Стратегії розвитку Черкащини-2020 – розвиток культурної галузі

dlja_fejsbuku

Стратегією розвитку Черкащини до 2020 року передбачено збереження регіональних традицій, розвиток української культури. На це спрямований культурно-мистецький проект «Етнографічна Черкащина», повідомив під час сьогоднішньої селекторної наради в облдержадміністрації заступник начальника управління культури ОДА Микола Суховий.

– Складова Стратегії «Етнографічна Черкащина» передбачає проведення комплексу апробованих у нашому регіоні обласних та всеукраїнських культурно-мистецьких заходів, – зазначив Микола Олександрович, – спрямованих на популяризацію народної творчості, розкриття самобутності традиційних видів мистецтва, обрядовості та народних промислів краю, як важливого засобу формування національної свідомості. Серед них: всеукраїнське шевченківське свято «В сім’ї вольній новій» (м. Канів); обласне свято матері «Воістину небесна і земна» (с. Бровахи Корсунь-Шевченківського району); обласне свято дитячої творчості «Тарасові джерела» (м. Звенигородка); всеукраїнська акція «Трипільська толока» (с. Легедзине Тальнівського району) та багато інших заходів.

За словами Миколи Сухового, в рамках Стратегії, очікується вихід у світ таких видань, як: «Енциклопедії міст і сіл Черкащини», підручника з історії рідного краю «Моя Черкащина». В них відображатиметься історія всіх населених пунктів області, розкриватимуться найважливіші події минулого краю, зокрема й ключові події вітчизняної історії.

Між тим, як повідомив Микола Олександрович, відповідно до Плану реалізації Стратегії, в області продовжується робота з упровадження новітніх комп’ютерних технологій в діяльність бібліотек.

– Парк комп’ютерної техніки нині нараховує всього 724 комплекти, – поінформував заступник начальника управління, – з яких 461 підключено до мережі Інтернет, у сільській місцевості – 196 комп’ютерів, 157 – з доступом до Інтернету. До послуг користувачів відкрито 35 Інтернет-центрів, зокрема 7 у сільській місцевості.

«На основі бібліотечних Інтернет-центрів області, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, запланована реалізація проекту регіонального розвитку, що передбачає створення інформаційно-ресурсних центрів доступу до соціально значущої інформації», – підсумував Микола Суховий.

 

 

Автор статті