Поліпшення екологічної ситуації в області – одне зі стратегічних завдань розвитку Черкащини

???????????????????????????????Про підвищення рівня екологічної безпеки спілкувалися за круглим столом в обласній державній адміністрації. Захід провели за ініціативи Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації з нагоди Міжнародного дня захисту озонового шару.

– Черкащина – один із небагатьох в Україні регіонів, що вніс до Стратегії свого розвитку саме екологічний напрямок, – зазначив заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль, – метою якого є створення умов для поліпшення стану довкілля, покращення стану водних об’єктів та атмосферного повітря. Відрадно те, що план реалізації Стратегії на 2015-17 роки розроблявся спільно з громадськістю, зокрема й організаціями екологічного спрямування.

Як зазначила директор Департаменту екології та водних ресурсів Олена Звягінцева, завдяки активній взаємодії науковців, фахівців, громадськості  спільно з обласною адміністрацією, нині вже розроблено важливі проекти для реалізації поставлених завдань. До роботи долучилися і Департамент екології та природних ресурсів, і Державна екологічна інспекція в області, і науковці Черкаського державного технологічного університету. Зокрема цього дня завітав на засідання доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної технології неорганічних речовин Будівельного факультету ЧДТУ Геннадій Столяренко. Він є автором більше 450 наукових та навчально-методичних праць, 12-ти авторських свідоцтв, 45-ти патентів України, 14-ти міжнародних патентів тощо. А в 2015 році отримав грант ЄС за програмою «Еразмус плюс», завданням якого є нарощування потенціалу в галузі вищої освіти.

3Геннадій Степанович – один із тих науковців області, який брав активну участь у розробці Стратегії регіонального розвитку Черкаської області на період до 2020 року. Він особисто подав 10 проектних ідей, три з яких увійшли до Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2015-2017 роки.

Під час засідання Віталій Коваль за дорученням голови ОДА вручив Геннадію Столяренку почесну грамоту обласної державної адміністрації.

А науковець, у свою чергу, розповів, що протягом життя вивчає питання, пов’язані із застосуванням озону різного роду технологій.

2– До Черкас потрапив свого часу через те, що хотів присвятити життя проблемам із використання озону – для зниження токсичності викидів при згоранні палива, зокрема на Черкаській ТЕЦ. І вже працюю тут понад 30 років, – сказав Геннадій Степанович.

У засіданні взяли також участь представники ПАТ «Азот», ПАТ «Черкаське хімволокно», ПрАТ «Миронівська птахофабрика», ПрАТ «Техносервіс 2011», а також громадські організації екологічного напрямку. Учасники обговорювали стан справ у галузі охорони атмосферного повітря та захисту озонового шару, екологічні проблеми, що виникають внаслідок його забруднення, шукали шляхи вирішення проблеми забруднення атмосферного повітря. У результаті дійшли згоди, що визначальним для збереження якості атмосферного повітря є впровадження суб’єктами господарювання технологій зі скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, чітке дотримання ними вимог документів дозвільного характеру та чинного законодавства, належне виконання повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища органами місцевого самоврядування.

Автор статті