Похолодання на Черкащині продовжується 

imagesВ цьому році на загально підвищеному температурному фоні є тенденція до ранніх проявів майже зимових холодів, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

– Вже на початку листопада можливі зниження температури  повітря вночі до -7..9º, за якими вірогідне короткочасне повернення тепла до +10..12º вдень. Тенденція до стійкого похолодання та встановлення зимового режиму погоди намітиться з 18-20 листопада, зазначив Постригань.

До кінця жовтня та в першій половині листопада спостерігатимуться часті, переважно невеликі опади у вигляді дощу, іноді мокрого снігу. Проте, розраховувати вже сьогодні на утворення снігового покриву не варто, адже температура на поверхні грунту становить 7-8º. Дискомфорту та небезпеки на автошляхах в окремі дні додаватиме ожеледиця, яка спостерігатиметься переважно в нічні та ранкові години.

Станом на ранок 20 жовтня, температура води у Кременчуцькому водосховищі становила 12º, на річках регіону 8-11º.

В цьому році, відповідно до наявних (переважання підвищеного температурного фону) та очікуваних погодних умов (чергування до 20 листопада теплих та холодних періодів) стійке льодоутворення на річках і водосховищах басейну Дніпра очікується пізніше середніх багаторічних строків на 5-9 діб, тобто у кінці першої – у другій декаді грудня.

Разом з цим, у зв’язку з можливим вторгненням  холодних повітряних мас на територію країни, ймовірна короткочасна поява у листопаді нестійких льодових явищ на малих річках та мілководдях водосховищ.

Автор статті