Погода на вихідних

dogd_kapli_dogdya_kartinki_foto_03Черкащина залишається в зоні впливу атмосферних фронтів. Тому сьогодні-завтра чекаємо короткочасні дощі, місцями сильні, при грозах штормовий вітер, місцями можливий град. Денні температурні максимуми сягатимуть до +29°, вночі +16..18°. З неділі атмосфера почне заспокоюватися, спека посилиться. Про це повідомляє керівник обланого гідрометцентру Віталій Постригань.

Вчора та сьогодні вночі активні атмосферні фронти зумовили на Черкащині тривалі грози в супроводі інтенсивних зливових дощів, а в Черкасах та Смілі і штормовим вітром.

Так, в Звенигородці та Золотоноші випало 37 та 50 мм дощу відповідно, що становить 50-70% місячної норми. А в Черкасах за менш як 4 години випало 32 мм дощу, що відповідає півмісячній нормі опадів та є небезпечним явищем погоди. При цьому гідропост у с.Сокирно зафіксував аж 55 мм дощу або 73 % місячної норми та є стихійним гідрометявищем. На решті території – 3-20 мм або 4-15% місячної норми. Лише в Чигирині дощу і гроз не було.

Такі рясні дощі знизили показник пожежної небезпеки у Звенигородському, Смілянському, Золотоніському та Черкаському, Канівському районах знизився до 1 класу. На решті території клас горимості залишається на рівні 5 класу.

За даними управління ДСНС України у Черкаській області, 15.06.2018р. станом на 06:00 внаслідок ускладнення погодних умов  і спрацювання систем захисту було порушено електропостачання 19 населених пунктів області.

Автор статті