Подолавши перешкоди відчути себе потрібним і успішним

На початку грудня в Україні та в усьому світі відзначається Міжнародний день інвалідів.

Фото (1)В рамках проведення Всеукраїнської Декади зайнятості для людей з особливими потребами, служба зайнятості спільно з соціальними партнерами та роботодавцями, організовують відповідні заходи, а саме: «круглі столи», ярмарки вакансій, дні відкритих дверей, інформаційно-консультаційні заходи, тематичні семінари, тренінги тощо. Головною метою яких є працевлаштування людей з інвалідністю, інформування їх про послуги служби зайнятості, впровадження інноваційних підходів в діяльності служби зайнятості, зокрема використання відеорезюме, відеопрезентацій вакансій, он-лайн співбесід та комунікацій з безробітними через соціальні мережі.

Так, з початку поточного року послугами центрів зайнятості області скористались майже 2 000 осіб з обмеженою працездатністю, кожен 4-й з них – працевлаштований, кожен 11-й – пройшов професійне навчання за направленням служби зайнятості, кожен 5-й – прийняв участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. 15 осіб отримали одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю і поповнили ряди підприємців.

Позитивний приклад успіху одних людей – це поштовх до активних дій інших. Таким зразком можуть слугувати особисті історії людей з інвалідністю. Серед них Григорій Козицький, який після невдалого самостійного пошуку роботи звернувся за допомогою до Уманського районного центру зайнятості. Пройшовши професійне навчання на курсах цільового призначення за професією «оператор котельні», чоловік працевлаштований в Берестівецьку середню школу. «Не дивлячись ні на що, я просто йшов вперед не зупиняючись –  розвивався, збагачувався новими знаннями, здобував професійний досвід. Тепер я відчуваю себе потрібним і успішним. Тому переконаний хто шукає роботу, той обов’язково її знаходить», – зауважив Григорій Козицький.

Маючи велике бажання знайти постійну роботу, від якої можна буде отримувати велике задоволення, Олена Пухка, за спеціальністю фінансист, звернулася до Тальнівського районного центру зайнятості. Відвідавши ряд профінформаційний та профконсультаційних заходів жінку працевлаштовано на посаду провідного спеціаліста відділу контролю та документообігу в Тальнівську районну державну адміністрацію.

Фахівці служби зайнятості докладають максимум зусиль, щоб допомогти у працевлаштуванні людям з особливими потребами та не залишати їх наодинці зі своїми проблемами.

За інформацією  Черкаського обласного центру зайнятості 

Автор статті