Податковий аграрний діалог відбувся на Уманщині

13942218_1763061077298838_924646385_nЕфективний діалог влади з сільгосппідприємцями сприятиме удосконаленню роботи аграрного сектору. На цьому наголосили під час проведення в Умані круглого столу «Податкова назустріч аграріям». У ній взяли участь народні депутати, представники ДФС України, Черкаської обласної влади, аграрних асоціацій.

За словами першого заступника голови ДФС України Сергія Білана, агросектор України – найважливіший в економіці країни. Черкащина ж – серед передових в аграрній галузі.

– Ми сьогодні тут, оскільки з 2 млн га землі на Черкащині 1 млн га –  сільгоспугіддя, – каже Сергій Білан. – Відтак спілкуємося відверто з практиками, тими, хто платить податки та надає робочі місця, адже вони з власного досвіду розуміють всі негаразди роботи податкової. Зауважу, діалог між владою і підприємцями має бути прямий відвертий і не конфліктний. Напрацьовані ж підприємцями і наявні в обласній адміністрації та ДФС ініціативи об’єднаємо, щоб запропонувати Міністерству фінансів для покращення роботи аграрного сектору.

Народний депутат України Максим Поляков зазначив, що Черкащина – базовий для агропромислового комплексу регіон. «Наразі змінюється підхід до співпраці з ДФС, – каже депутат, – він є більш партнерський і зрозумілий. Тому необхідним є обговорення нерівності оподаткування між аграріями та одноосібниками, які наразі не сплачують податки і від цього сільські і районні бюджети втрачають до 15% надходжень».

Власне бачення вирішення проблем аграріїв запропонував до обговорення заступник голови Черкаської облдержадміністрації Ярослав Березань. Він наголосив на тому, що серед перспективних завдань обласної влади є не лише розвиток сільськогосподарського товаровиробництва, а й переробки його продукції.13988712_1763061123965500_806350702_n

– Концепція побудови індустріально-аграрних парків на території області для глибокої переробки сільгоспвиробництва – наш пріоритет, – зауважив Ярослав Григорович. – На індустріальних парках працює весь світ, це – передовий та успішний досвід.

Під час зустрічі учасники засідання обговорили також систему податкового законодавства.

За результатами проведеної зустрічі, вирішили створити робочу групу щодо особливостей оподаткування на базі Уманського, Маньківського і Жашківського районів. Її представники опрацьовуватимуть пропозиції, що надходитимуть від аграріїв, та працюватимуть над адаптацією законодавчих актів до рівня, що задовольняв би потреби держави і не стримував би зміцнення господарників.

 

Автор статті