Податкова міліція прозвітувала за перший квартал роботи

дфсВід початку року податкова міліція вилучила з незаконного обігу підакцизної продукції майже на 10 млн гривень, а в рамах проведення операції «Акциз-2016» на території Черкаської області припинила діяльність чотирьох підпільних цехів з незаконного виробництва лікеро-горілчаної продукції та одне підпільне виробництво паливно-мастильних матеріалів. Про ці та інші результати роботи оперативного управління фіскальної служби Черкащини повідомив перший заступник начальника Головного управління ДФС у Черкаській області Микола Степанченко.

За його словами, за фактами незаконного виготовлення, зберігання та збуту фальсифікованих підакцизних товарів обліковано 8 кримінальних проваджень. Крім того, у звітному кварталі завдяки вжитим заходам з детінізації економічних процесів за матеріалами оперативних працівників до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 27 кримінальних правопорушень, 16 з яких належать до категорії «тяжких» та «особливо тяжких». 40 % – за фактами ухилення від сплати податків.

Також вживається вичерпний комплекс заходів для відшкодування завданих державі збитків. Так збитків по кримінальних провадженнях компенсували на 620 тис гривень, а арешт на майно правопорушників наклали на 5,5 млн гривень. До суду направили матеріали по 7 кримінальних провадженнях та за вироками суду конфісковали незаконно виготовлені підакцизні товари орієнтовної вартості 22 млн гривень.

У ході відпрацювання схем незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість з початку року розпочато п’ять досудових розслідувань за фактами ухилення від сплати 18,6 млн гривень ПДВ.

За напрямом боротьби з кримінальними правопорушеннями у сфері державних закупівель з початку року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань по 6 фактах вчинення правопорушень, пов’язаних (розкраданням) привласненням коштів шляхом зловживання службовим становищем. Під кримінальним переслідуванням перебувають 4,7 млн. гривень отриманих з бюджету коштів, відносно яких триває перевірка законності їх використання. Нагадаємо, нещодавно припинили незаконну діяльність «конвертаційного центру» з обігом у 48 млн гривень.

Також, у межах операції «Рубіж-2016» вже відбулося 8 митних оглядів, за результатами яких донараховано майже 60 тис. гривень митних платежів, складено 18 протоколів про порушення митних правил на суму 835,2 тис. гривень. За порушення митних правил рішеннями судів конфісковано товарно-матеріальних цінностей на понад 1 млн. гривень. Відзначимо, внаслідок збільшення митної вартості ввезених на територію України товарів додатково надійшло 29 тис. гривень. За виявленими фактами ухилення від сплати податків та митних платежів розпочато два кримінальні провадження, в ході досудового розслідування яких вилучено товарів на суму 5,8 млн гривень.

За інформацією ГУ ДФС у Черкаській області

Автор статті