Початок тижня порадує черкащан аномальним теплом

88215-17 лютого, завдяки надходженню теплого повітря з південних широт, очікується дуже теплим як для цього часу та без опадів. Денні температури підвищуватимуться до 10..12° тепла, нічні температури теж будуть позитивними. З 18 лютого дещо похолодає на 3-5º, а з 20 лютого із проходженням холодного фронту, можливі опади переважно у вигляді снігу, про це  повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За даними метеостанцій області, за вчорашню добу випало від 8 до 13 мм дощу, що відповідає половині декадної норми. Також відмічені коливання температури повітря від 2º морозу до +7º та «стрибки» атмосферного тиску від 736 до 749 мм. ртутного стовпчика, що негативно впливає на самопочуття людей.

Варто відмітити, що із 9 лютого середньодобова температура повітря позитивна, тобто намітився перехід температури через 0°, з чим пов’язується початок весни. Це більш як на місяць раніше кліматичних строків. Однак, не треба забувати, що ранні весни не бувають дружніми і відзначаються поверненнями холодів.

Тривала, хоч і мало інтенсивна відлига, призвела до руйнування льодоставу. На Кременчуцькому водосховищі: у верхній частині льоду немає, в середній частині – залишкові забереги 30%, в нижній частині – льодостав з тріщинами та промоїнами. Річки області очистилися від льоду, відмічалось невелике зростання рівнів води (на 4-6 см за добу), проте до повного наповнення річок залишається ще від 50 см до 1,5 метра. Тому вкотре нагадуємо, що вихід на лід річок і водосховища представляє надзвичайну загрозу для життя і здоров’я.

Автор статті