Півтисячі гектарів молодих лісів доглянули цього літа на Золотоніщині

2Щороку Золотоніський лісгосп створює близько 50 га нових лісових культур. Вони потребують ретельного догляду ще протягом 3-4 років. Лише завдяки цьому можна виростити високопродуктивні насадження.

Проведення доглядів – один із пріоритетів у роботі золотоніських лісівників. Його здійснюють вручну або за допомогою механізованих засобів – культиваторів та кущорізів. Працюють наймані працівники, які вже не перший рік знають і вміло виконують свою справу.

– Майже половину робіт по догляду за культурами проводять вручну. Стають лісокультурниці з сапками і прополюють рядки та по 50 см з одного і з іншого боку від них, – розповіла інженер лісових культур ДП «Золотоніське лісове господарство» Олена Лістрова.

За сезон золотоніські лісівники провели догляди на більш ніж 500 га молодих насаджень. Адже уваги потребують не лише цьогорічні насадження, але й ті, що були створені протягом останніх трьох-чотирьох років. А дощове літо сприяло росту бур’янів, тому роботи додалося, особливо ручної.

У доросліших насадженнях проводять механізований догляд – кущорізами та культиваторами прибирають зайву рослинність. Завдяки цьому лісівники не лише відкривають доступ світла до маленьких сосонок, але й захищають їх від вогню, який може поширитися висохлою травою. Дуже важливо це зараз, коли вже який місяць зберігається найвищий клас пожежної небезпеки. А молоді насадження дуже вразливі.

– Проведення ручних і механізованих доглядів потребує великих затрат і матеріальних, і трудових. Однак вони необхідні, щоб у майбутньому тут виросли якісні, високоповнотні насадження. Це наша робота для наступних поколінь, – зауважив директор ДП «Золотоніське лісове господарство» Микола Бас.

Роботи з догляду насаджень триватимуть до закінчення вегетаційного періоду.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті