Півмільярда гривень спрямують в регіони на програму безкоштовних ліків для хронічно хворих

thumb_534304_news_m-e1488372533213Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань». Зокрема, для забезпечення механізму реімбурсації на ліки проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми на місцях. Про це інформує Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Відповідно до ухваленого рішення, в регіони будуть направлені 500 млн грн для того, щоб у кожному регіоні запрацювала програма по безкоштовних ліках за трьома категоріями, зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Як зазначила в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, представляючи проект постанови, розподіл субвенції здійснюватиметься на підставі статистичних даних про кількість осіб, які страждають на такі захворювання.

На наступне засідання Уряду буде внесено увесь пакет необхідних документів для того, щоб  програма реімбурсації почала діяти з 1 квітня.

– Зараз буде проведена відповідна робота для того, щоб з 1 квітня запустити видачу безкоштовних ліків хронічно хворим українцям, – зазначив Глава Уряду після ухвалення постанови. – Ми розпочинаємо процес прийняття рішень щодо фінансування безкоштовних ліків.

 

Автор статті