Після невеликого похолодання на Черкащині запанує весняне тепло

116493_orНа початку цього тижня в регіоні чекаємо на невелике похолодання. Температура вночі 0..+4º, а вночі 4 квітня – навіть до 2º морозу, вдень +9..+14º. Суттєвих опадів не передбачається, вітер західного напрямку, повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Із другої половини тижня після невеликих періодичних дощів, температура знову підвищиться до майже літніх значень +13..+18, але вночі буде прохолодно +2..+7º.

Вчора, 1 квітня на Черкащині максимальні температури сягали 19-21, а найтепліше було в Чигирині +22, проте, південний вітер досягав штормових значень, найсильніший зафіксований у Золотоніському, Черкаському та Чигиринському районах – 21-24 м/с, що є найбільшими показником з початку нинішнього року.

Завдяки активному надходженню тепла з південних широт в нашому регіоні 1 квітня відбувся перехід середньодобової температури через +5º,  грунт відтав, сніговий покрив зійшов, лише місцями в лісах і балках залишається сніг який продовжить танути.

За оцінками гідрометцентру, така тепла квітнева погода дозволить дещо раніше завершити опалювальний сезон. Так, стійкий перехід середньодобової температури повітря через +8, з яким і пов’язується завершення опалення приміщень, прогнозується одразу після Великодня. Однак, ночі ще будуть прохолодними, тому заклади соціальної інфраструктури, а особливо дитячі садочки та лікарні, ще декілька днів потребуватимуть опалення.

Автор статті