Пікетувальнику з-під ОДА вкотре роз’яснили, як відновити втрачений паспорт

???????????????????????????????Аби остаточно вирішити «паспортну» проблему Андрія Трояна, в облдержадміністрації запропонували йому детальний алгоритм дій з відновлення втрачених документів. Йдеться лише про поновлення паспорта, а не про його «перше» отримання, як того вимагає чоловік, пояснив заступник очільника області Сергій Овчаренко.

Свій перший паспорт Андрій Троян, який проводить безстрокову акцію протесту під стінами облдержадміністрації уже понад 90 днів, отримав у 1997 році у зв’язку із документуванням військовослужбовців на Кіровоградщині. Крім цього документа, він має закордонний паспорт та свідоцтво про народження. Втім, за словами протестувальника, паспорт громадянина України разом із закордонним він втратив під час відвідин Європи, а саме Швейцарії. Тож тепер чоловік вимагає, аби вперше паспорт громадянина України йому видали саме в Черкасах.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????Заступник голови облдержадміністрації відзначає, що неодноразово мав зустріч з пікетувальником. Зокрема і в перший же день його одноосібного мітингу. Однак досягти домовленостей з ним та переконати звернутися до міграційної служби для відновлення паспорта так і не вдалося.

– Людині не можуть видати «перший» паспорт вдруге, бо це незаконно, – прокоментував Сергій Овчаренко. – Зауважу, Андрій Троян отримав свій паспорт вперше під час проходження військової служби у Кіровоградській області. У базі даних він як втрачений досі не значиться. Отож, згідно з розробленим нашими юристами документом, пану Трояну треба лише звернутися до міграційної служби з відповідною заявою і вже за місяць отримати паспорт. Це – єдиний можливий шлях вирішення цього питання у законному руслі.

???????????????????????????????Посадовець додав, що Андрій Троян ніяких заяв на проведення одноосібного мітингу не надавав. Тож правомірність його дій тепер перевірятиме Національна поліція.

– На жаль, нині постало питання безпеки людей, які працюють в облдержадміністрації, – зауважив Сергій Овчаренко. – Останнім часом мітингувальник став погрожувати працівникам служби безпеки ОДА, проніс в приміщення рюкзак з металевими предметами. Маючи такі прецеденти, ми вже направили офіційне звернення з цього приводу до Нацполіції.

Автор статті