«Підтримка перспективного плану – це останній шанс для ОТГ Черкащини», – Ярослав Березань

_DSC0235Об’єднані територіальні громади ризикують не отримати належного фінансування та державної підтримки. Все через незатверджений обласними депутатами доопрацьований перспективний план утворення ОТГ на Черкащині. Завтра його вже втретє виноситимуть на розгляд обласної сесії. Про можливі ризики для новостворених ОТГ через цю ситуацію говорили сьогодні на прес-конференції у Черкаському центрі розвитку місцевого самоврядування

Черкащина нині лідер за кількістю ОТГ, які 23 грудня йдуть на вибори. Це – понад сотня сільських, селищних та міських рад, 150 населених пунктів області, які входять до складу 27 новоутворених ОТГ. Ще 8 територіальних громад очікують приєднання до них населених пунктів. Втім вони не зможуть перейти на прямі міжбюджетні відносини з державою після виборів, якщо зараз обласні обранці не підтримають перспективний план, наголосив Ярослав Березань.

карта– Фінансова самостійність, прямі міжбюджетні відносини з державою без втручання районної ради та, у деяких напрямках, ОДА, підтримка з державного бюджету й чимало інших переваг, які стали чи не основними аргументами до об’єднання, наші ОТГ ризикують втратити, – наголосив посадовець. –  Вищезазначене громади-об’єднавці можуть отримати лише після того, як вони будуть внесені до перспективного плану і визнані КМУ як спроможні. Завтра відбудеться третя спроба затвердити оновлений перспективний план. Сподіваємося, депутати обласної ради підтримають доопрацьований перспективний план і політичні ігри не завадять прийняти цей важливий документ, який стосується насамперед економічного розвитку регіону.

До роботи над документом залучали усіх причетних: голів районних рад, РДА, обласних депутатів, експертів Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування, представників сіл та міст. Перспективний план багато в чому розрахований на фінансово-економічних та інфраструктурних показниках. Кожна прописана в ньому громада у подальшому буде спроможною.

_DSC0238– Реформа з децентралізації, ініційована Президентом України, успішна і приносить користь тим людям, які живуть на територіях, що обєдналися, – зауважив Ярослав Березань. – На жаль, ми вже у передвиборчій гонці і це заважає депутатам прийняти необхідне рішення, аби реформа продовжувалася, зокрема й на Черкащині. Шлях до об’єднання у деяких селах був напрочуд не простий. Погрози, залякування, подолання вето сільського голови та багато іншого. Та хто хотів утворити ОТГ, той пройшов цей шлях і зараз перед ними остання сходинка.

Автор статті