Підприємства сільськогосподарської галузі Черкащини сформували 1/6 доходів зведеного бюджету області

4Підприємства сільськогосподарської галузі від початку року спрямували до бюджетів усіх рівнів 925,4 млн гривень. Такі підприємства сформували 1/6 доходів зведеного бюджету області. Про це поінформував заступник начальника Головного управління ДФС у Черкаській області Микола Гріднєв.

Він розповів, що цьогорічні надходження платежів від галузі на 251 млн грн. більші ніж за весь 2014 рік. А частка надходжень зросла відповідно з 13 до 16 %.

Водночас є й проблемні питання, які фіскали вирішують в ході операції «Урожай». Так, з початку року виявлено більше тисячі сільгосппідприємств, які не дотримуються вимог законодавства про оплату праці. Очікуваний результат від роботи з такими підприємствами – 86,1 млн грн. податку на доходи фізичних осіб та 224 млн грн. єдиного внеску. Уже надійшло 80 % податку на доходи фізосіб та 75 % єдиного внеску.

За результатами проведених протокольних бесід керівники підприємств сільськогосподарської галузі офіційно працевлаштували 3 197 найманих осіб, а ще 2 823 працівникам збільшили рівень оплати їхньої праці. Крім того 125 найманих осіб працевлаштували за результатами контрольно-перевірочної роботи. Результат цієї роботи – щомісячні додаткові надходження до місцевих бюджетів ПДФО, 1,7 млн грн. військового збору та 4,2 млн грн. єдиного внеску.

Микола Гріднєв наголосив, що у діяльність сумлінних платників фіскальна служба взагалі не втручається. Операція «Урожай» стосується тільки підприємств, які мають ризики.  Він додав, що минулого року завдяки спільній боротьбі з негативними явищами у сільському господарстві місцеві бюджети отримали 831 млн гривень разом з ЄСВ.  Цьогоріч очікується 1 млрд 20 мільйонів гривень.

Автор статті