Перспективи розвитку кролівництва обговорили на Черкащині

photoДнями у Черкасах відбулася конференція «Сучасні досягнення і перспективи розвитку кролівництва та хутрового звірівництва в Україні». У ході неї обговорили становлення галузі кролівництва на найближчі 10 років.

Захід відбувся за ініціативи Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН та за участю представників управління агропромислового розвитку облдержадміністрації. Під час конференції учасники звернули увагу на питання ветеринарного супроводу, шляхи ефективності відтворення кролів, використання нетрадиційних кормових культур та електронного дорадництва у кролівництві. У рамках заходу також пройшла виставка-продаж кролів та хутрових звірів.

Варто відмітити, що нині в області управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації активно запроваджується проект «Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів», який фінансує Європейський Союз у рамках програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Вартість проекту – 617 тис. євро. Внесок ЄС – 79,97% від загальної вартості та складає майже 500 тис. євро. Співфінансування від Черкаської обласної ради (за рахунок коштів місцевих бюджетів) – близько 20% та становить понад 123 тис. євро.

Нині відбувається реконструкція приміщень та виробничого майданчику репродуктора кролів. Першочерговою метою репродуктора є розведення племінного поголів’я кролів з послідуючою передачею сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам з метою поширення в області кооперативного руху, що збільшить кількість робочих місць на селі.

Фактично в рамках проекту вже зареєстровано 12 кооперативів та ще 10 перебувають у процесі реєстрації.

329-63c85d8fea3a65f4a0888e30607c53a7448-75fbb7f751dcbed3164815928ce30210

Детальніше про діяльність Центру розвитку кооперативів можна дізнатися тут. 

За інформацією управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

 

Автор статті