Перший тиждень вересня буде спекотним

погодаЦього року синоптики прогнозують рекордно спекотний День знань. Першого вересня показники термометра вдень сягатимуть позначки до +31−+33° тепла. А 2-3 вересня очікується посилення спеки до +35−+38º. Синоптики обіцяють послаблення спеки лише з 5 вересня під впливом більш прохолодних повітряних мас з Балтики.

У перші три дні вересня Черкащина опиниться в теплому секторі циклону, який рухається по більш північних широтах. Південні вітри та сонячний прогрів посилять спеку в денні години. За кліматом, літо на Черкащині триває до середини вересня, тому кожні 6-7 років в перші 10 днів вересня буває 1-2 спекотних дні. Так, наприклад, у 1957 році 15 вересня був останнім спекотним днем літа з температурними показниками +30−+33º. День знань з такими ж температурними показниками як і цьогоріч вперше зафіксували лише одного разу − у 2004 році.

Під час проведення Дня знань на відкритому повітрі треба пам’ятати про можливість теплових та сонячних ударів. Практично до кінця робочого тижня на більшій частині території області утримуватиметься посуха, що робить недоцільним сівбу озимини та підтримує надзвичайну пожежну небезпеку  в лісах і на полях.

 

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Автор статті