Перший Агрофорум-2016 «Україно-польська програма аграрного розвитку» відбувся на Черкащині

177-63c85d8fea3a65f4a0888e30607c53a7У Черкасах днями пройшов I Аграрний форум «Україно-польська програма аграрного розвитку», який ініціювала україно-польська компанія Apis Holding LTD.

Сьогодні область – одна з лідерів у агропромисловому виробництві. Так, за результатами роботи черкаських аграріїв область увійшла до 5-ки лідерів з валового збору зернових культур, а по урожайності Черкащина посіла перше місце в рейтингу областей. Ці досягнення – результат кропіткої роботи та використання сучасник аграрних технологій, зауважив заступник начальника управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Іван Точений. Він додав, що тільки за використання сучасної техніки, якісного посівного матеріалу і органічних мінеральних добрив, якими живиться рослина, можливо досягнути високих результатів.

Учасники форуму відмітили, що в останні роки в Україні, як і в цілому світі, поширились процеси вторинного підкислення грунтів, які обумовлені кислотними опадами та незбалансованим застосуванням мінеральних добрив. Через це підкислюються навіть нейтральні за своєю природою чорноземи, що призводить до значних екологічних змін на території цілих регіонів. За словами кандидата сільськогосподарських наук, доцента Білоцерківського Національного аграрного університету Миколи Лозинського, польський досвід свідчить, що використання європейських інноваційних технологій та досвіду в системах використання добрив для сільськогосподарських культур – це крок до успішного ведення аграрного бізнесу.

Досвідом ведення аграрного бізнесу з учасниками форуму ділилися голова правління та власник заводу «AgroLiedMann» Томаш Песіак, комерційний директор ТОВ «Ейпіс Холдинг» Ірина Шевченко, координатор в Черкаській області Проекту Аграрні Розписки в Україні (за підтримки IFC) Ігор Дудка та інші.

 

Довідково:

Україно-польська компанія Apis Holding LTD заснована в 2013 році. Сферою діяльності компанії є оптова та роздрібна торгівля мінеральними добривами.

З 2014 року компанія почала здійснювати зовнішньоекономічну діяльність. Apis Holding LTD має:

– 320 га власних с/г угідь;

– демонстраційні поля;

– власну с/г техніку та автопарк;

– складські приміщення в 3-х областях України;

– представництва в 5-ти областях України.

Apis Holding LTD співпрацює з 12-ти транспортно-експедиційними компаніями (загальна кількість автопарку 48 вантажних автомобілів), ведучими агрономами держави, а також з Уманським Національним аграрним університетом та Білоцерківським Національним аграрним університетом.

 

За інформацією управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Автор статті