Першу партію вакцин та антиретровірусних препаратів, закуплених ЮНІСЕФ, невдовзі розвезуть у регіони

ааааДитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в рамках договору з Міністерством охорони здоров’я про закупівлю ліків та вакцин, здійснив перші поставки, а саме 6 із 22-х препаратів для антиретровірусної (АРВ) терапії та першу партію вакцин від кору, паротиту та краснухи (КПК). Про це повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я України.

АРВ препаратами для хворих на ВІЛ/СНІД, що закуповуються через ЮНІСЕФ, будуть забезпечені понад 45 000 пацієнтів, які зможуть продовжити безперервну терапію цього року. Вперше вдалося закупити педіатричні форми АРВ препаратів для 3 000 дітей.

Також в Україну надійшла перша партія вакцин КПК у кількості 277 000 доз, закуплених ЮНІСЕФ. Наступна партія вакцини надійде до кінця 2016 року. Закупівля цієї вакцини дасть можливість забезпечити імунізацією мільйон дітей.

Нагадаємо, що протягом цього року ЮНІСЕФ закуповує для України наступні вакцини: БЦЖ, КПК, Гепатит Б, КДП (Коклюш-Дифтерія-Правець), ДП (Дифтерія-Правець), вакцину від правця для дорослих, вакцину проти сказу, ОПВ (двохвалентну). Вже укладено низку договорів на закупівлю та розроблений графік поставок.

– Закупівля ліків через міжнародні організації – це важлива подія, оскільки Україна вперше скористалася прозорим та відкритим механізмом закупівлі ліків через міжнародні організації, що дозволило уникнути корупційних схем, закупити ліки та вакцини за найнижчою ціною на глобальному ринку, – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець. – Сьогодні перші ліки для хворих на ВІЛ/СНІД та вакцини вже знаходяться в Україні та найближчим часом будуть доставлені в регіони для використання. Ми працюємо над тим, що інші незареєстровані вакцини та ліки були зареєстровані в рамках чинного законодавства найближчим часом, і ми змогли забезпечити необхідними препаратами та вакцинами українців.

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс, розповіла, що перші поставки життєво-необхідних АРВ препаратів та вакцин КПК в рамках державної закупівлі 2015 року через ЮНІСЕФ вже прибули в Україну. Окрім економії бюджетних коштів, ЮНІСЕФ інвестує понад 360 тисяч доларів США своїх ресурсів на підтримку логістики по Україні. Закупівля вакцин через ЮНІСЕФ дозволить розширити ринок завдяки збільшенню прекваліфікованих ВООЗ виробників: наразі серед закуплених препаратів тільки три з восьми вакцин зареєстровані в Україні; більше виробників означає більше конкуренції, що забезпечить доступнішу ціну на препарати.

Понад 70 країн світу закуповують вакцини через ЮНІСЕФ, та понад 90 країн закуповують АРВ препарати. Всі вакцини та АРВ препарати, що закуповує ЮНІСЕФ, прекваліфіковані ВООЗ.

Автор статті