Перше найповніше видання творів Михайла Драй-Хмари презентували на Черкащині

???????????????????????????????

Із цієї нагоди в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, де відбулася презентація, зібралися представники влади, бібліотек, музеїв, видавництв, засобів масової інформації, керівники, викладачі та студенти провідних вищих навчальних закладів Черкас обласного центру.

Видання представили на Черкащині заступник директора Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, літературознавець Сергій Гальченко та народний депутат України Микола Томенко.

???????????????????????????????

Микола Володимирович зазначив, що Черкащина — перша серед областей, а Черкаський національний — серед вищих навчальних закладів України, де презентують видання. Це цілком зрозуміло, адже саме на Чорнобаївщині, у Малих Канівцях, народився український поет, літературознавець та перекладач Михайло Опанасович. Микола Томенко наголосив, що популяризувати свою малу батьківщину, своїх відомих земляків — обов’язок кожного справжнього українця. Особисто він подбав про те, щоб у його рідних Малих Канівцях, замість стели радянському діячеві Котовському з’явився пам’ятний знак видатному землякові Драй-Хмарі.

— Дуже важливо, що поступово, без галасу, ми починаємо асоціювати кожне село зі знаковими для України людьми, — переконаний Томенко. Він наголосив на важливості гуманітарної політики в Україні та розповів про свої нові та відновлені проекти. Запевнив, що залучатиме до їх реалізації черкаську молодь, про що домовився вже з ректором Черкаського національного Олександром Черевком.

— Самою армією ми Україну не виграємо, якщо програємо гуманітарну та інформаційну війну, — підсумував Микола Володимирович.

Літературознавець Сергій Гальченко презентував видання, упорядником якого він був. Книга вийшла у видавництві «Наукова думка» обсягом 710 сторінок. Передмови до видання зробили Іван Дзюба та Микола Томенко. «Твори» Михайла Драй-Хмари побачили світ у рамках бюджетної програми «Українська книга» за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України. Сергій Анастасійович окремо подякував представникам Держкомтелерадіо за допомогу.

???????????????????????????????

За словами Сергія Гальченка, книга містить поезію, поетичні переклади, матеріали наукової діяльності, щоденник 20-х років і листування Драй-Хмари, літературознавчі праці та рецензії. Наклад «Творів» розійдеться по всіх вищих навчальних закладах та книгозбірнях України.

Гості передали Черкащині книги для бібліотек та музеїв, додавши черговий випуск томенківського «Українського щорічника» та книгу керівника національно-культурного центру Шевченка в Москві Володимира Мельниченка.

Учасників заходу від імені голови облдержадміністрації привітав його заступник Віталій Коваль. Він подякував Томенку за підтримку гуманітарних проектів на Черкащині та лобіювання інтересів області у Верховній Раді.

Ректор Черкаського національного Олександр Черевко вручив Сергію Гальченку та Миколі Томенку університетську відзнаку, присвячену 420-річчю Богдана Хмельницького.

— Добре, що є люди, які беруть на себе відповідальність за відродження національних пам’яток, імен, подій, за розвиток національних традицій. Адже ми не досягнемо добробуту, поки не вирішимо питань національних. Це нагальна вимога нашого часу! І популяризація України в світі недарма серед двох пріоритетів державної політики, визначених Президентом.

Підтримуючи український дух, українське слово, ви робите те, що повинен робити кожен справжній українець. І зроблене вами залишиться на роки, на віки, є повчальним і прикладним для всіх, — звернувся він до гостей.

 

За інформацією прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Автор статті