Переможців конкурсу «Подорож по алеї правових знань» відзначили в області

_DSC0759Фінальний третій етап обласного конкурсу серед учнів загальноосвітніх шкіл області «Подорож по алеї правових знань» завершився на Черкащині. Сьогодні, у день відзначення 30 річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини, в ОДА відзначили його переможців.

_DSC0754 _DSC0761Загалом у районах, містах області відбулися І (шкільний) та ІІ (районний, міський) етапи конкурсу, у яких взяли участь понад 500 дітей. Серед кращих, за результатами ІІ етапу конкурсу, стали 9 дітей із 7 районів і міст області. Вони сьогодні змагалися за першість у фіналі. Для цього учасники виконали тестову роботу, які складалася з 25 питань щодо основ правознавства. Оцінювали роботи журі конкурсу, до складу якого входять представники служби у справах дітей, Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та Головного управління юстиції у Черкаській області.

_DSC0880Почесне І місце посів Карпушенко Руслан, учень 11 класу Черкаської спеціалізованої школа № 13 Черкаської міської ради Черкаської області (м. Черкаси),

ІІ місцеЗайва Юлія, учениця 9 класу Смілянського НВК «Дошкільний навчальний заклад –  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15» Смілянської міської ради Черкаської області (м. Сміла),

ІІІ місцеУстименко Борис, учень 11 класу Золотоніської спеціалізованої школи №1 Золотоніської міської ради Черкаської області (м. Золотоноша).

IMG_20191120_132252 IMG_20191120_132321Всі переможці та учасники конкурсу отримали грамоти служби у справах дітей обласної державної адміністрації та пам’ятні подарунки.

_DSC0771 _DSC0780Активну участь в обговорені питання щодо стану виконання положень Конвенції ООН про права дитини в області взяли учениці Першої міської гімназії –  члени правового клубу «Феміда», представники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації, Управління Держпраці у Черкаській області, Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП у Черкаській області,

Представники органів державної влади мали можливість вислухати дітей, почути їхні запитання, хвилювання, пропозиції щодо удосконалення механізму захисту прав неповнолітніх в області.

Щорічне проведення такого заходу є необхідним та корисним, оскільки пропагує і практично закріплює правові знання серед дітей, дозволяє підтримати обдарованих, талановитих дітей, і саме головне є профілактикою негативних проявів серед учнівської молоді.

 

Автор статті