Павло Розенко розповів про основні зміни у пенсійному забезпеченні у 2016 році

20111007111127У 2016 році буде обмежений розмір максимальної пенсії та зросте розмір пенсії, яка підлягає оподаткуванню. Про це повідомляють в Міністерстві соціальної політики України.

– Ми фіксуємо максимальний розмір пенсії, вище якого призначатися пенсія в Україні не буде. Цей розмір складає 10 740 гривень. На наше переконання, найвищий розмір пенсії не повинен перевищувати розумних меж, – сказав Розенко на брифінгу у Будинку Уряду.

Він також повідомив, що у 2016 році буде збережена норма щодо оподаткування пенсій у розмірі 15%, які перевищують три розміри мінімальної заробітної плати. Водночас, наголосив Міністр, у зв’язку з підвищенням мінімальних соціальних стандартів розмір пенсії, яка підлягає оподаткуванню зросте із 3 654 грн. до 4 134 грн. Тобто пенсії менші за 4 134 гривень оподатковуватись не будуть.

За словами Павла Розенка, у 2016 році продовжиться обмеження пенсій для працюючих пенсіонерів.

– Для усіх категорій державних службовців та посад, які прирівняні до державної служби, зберігатиметься необхідність вибору – або пенсія, або заробітна плата. Також буде продовжена дія норми щодо виплати пенсій працюючим пенсіонерам у розмірі 85%, – додав глава Мінсоцполітики.

Автор статті