Патріотичні діалоги: юначий погляд

19871323Патріотичні діалоги за участі представників учнівського самоврядування області та заступників директорів з національно-патріотичного виховання відбулися на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», повідомляють в управлінні освіти і науки Черкаської ОДА.

До діалогів долучилися перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника Оксана Сімушіна, ректора ОІПОПП Наталія Чепурна, учасники АТО.

Ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна наголосила на  важливості проведення такого заходу.

Віталій Коваль відзначив необмежені перспективи для навчання та розвитку молодого покоління:

48391873– Сьогодні ми беремо участь у дуже потрібному заході. Добре, що ви вивчаєте історію та інші предмети без нашарування імперіалізму, маєте можливість утворювати учнівське самоврядування, дискутувати з учителями та наставниками, владою.

Також Віталій Володимирович наголосив, що наразі головним завданням є виховання патріотів, свідомих громадян України. Тому лідери учнівського самоврядування повинні допомагати в цьому вчителям.

Принагідно перший заступник вручив відзнаку Президента України – ювілейну медаль «25 років незалежності України» Віктору Шевчуку, отаману Смілянської сотні Українського Вільного Козацтва імені Василя Бурки.

Вітаючи присутніх, Валерій Данилевський відзначив, що на Черкащині впроваджуються інноваційні програми та проекти розвитку освіти, зокрема,  цільова обласна програма  «Інноваційні школи Черкащини», метою якої є створення умов для перспективного розвитку інноваційних шкіл. А сьогоднішній захід є якраз однією з тих новацій в освітній роботі, що допоможе формувати патріотичний дух підростаючого покоління.

Методист лабораторії гуманітарних дисциплін ОІПОПП Наталія Степанова у своїй презентації пригадала пам’ятні сторінки боротьби українського народу за волю.

Віктор Шевчук здійснив презентацію національно-патріотичного центру «Смілянська Січ».

– Слово «патріотизм» походить від латинського «pater» – батько, і ось якраз батьки-захисники Вітчизни тут серед нас як приклад жертовності та любові до Батьківщини. Патріотизм – це слово, що передбачає дію: захист своєї землі, волонтерство, турбота про свого ближнього, – наголосив Віктор Володимирович.

87674456У рамках дискусії обговорювалися питання етнічної культури, національної самоідентичності, історичної пам’яті та інтеграції останньої в європейську історичну парадигму.

На завершення урочистої частини відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Лігою старшокласників Черкащини та управлінням освіти і науки облдержадміністрації.

Також відбулася презентація обласного проекту «Випробування мужністю: освітяни Черкащини на варті миру», у рамках якої учасники патріотичних діалогів переглянули експозицію «Воїни світла», присвячену учителям-учасникам АТО, що знаходиться в Музеї історії освіти Черкащини.

Автор статті