Патріоти Золотоніської Скориківки підкорили Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Козацький шлях»

???????????????????????????????3 – 4 жовтня 2015 року до Дня Українського козацтва та Дня захисника України Черкаським обласним відділенням Дитячого фонду України за підтримки Черкаської обласної адміністрації, ГО «Об’єднане козацтво України», Черкаської міської Ради було проведено фестиваль-конкурс дитячо-юнацької творчості «Козацький шлях».

Тільки в дитинстві діти так щиро уміють радіти. І ми, дорослі, радіємо разом з ними, множачи Світло всередині себе і в душі дитини.

А радості за ці два дні було без меж! Все почалося з того, що прибув до Скориківської школи улюбленець «світлячків» –  «наш Кузьмич». Це водій шкільного автобуса  Лівий Микола Кузьмич, майстер-ас, спокійний, добрий, всепрощаючий.

???????????????????????????????    Другою радістю було те, що ми ж таки їдемо на Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Козацький шлях», організований обласним відділенням Дитячого фонду України. Репетиції, приготування позаду. Попереду відповідальний виступ на сцені Черкаського БК імені І.Кулика перед журі та своїми однолітками. І колектив пройшов його з честю. Одностайним рішенням журі ми – переможці! «Храмовини на Покрову» підкорили найвибагливішу публіку. Наш виступ приніс людям колосальну кількість позитивних емоцій. Приємно було чути  захопливі відгуки споглядальників, а діти гордилися, що вони – патріоти рідної Скориківки –   їдуть додому не з пустими руками.

Тож радію вашим успіхам, «світлячки», і разом з тим звертаюся до всіх дорослих: не економте на любові, повністю віддавайтеся дітям, поки не пізно, бо діти – то великий Божий дар, наданий нам у тимчасове користування. Життя дає нам їх на зберігання, поліпшення та розвиток у них творчого вогню. Хай виростають вони справжніми Людьми, чуйними, добрими, мудрими і несуть у собі світло та радість.  Ми  вдячні усім тим добродіям, хто сприяв нашій поїздці. А найбільша подяка,  звичайно,  організаторам цього чудового фестивалю –  усім працівникам обласного відділення Дитячого фонду України на чолі з Бучковською Аллою Вікторівною, губернатору області Ткаченку Ю.О. та спонсорам.Щасти вам, добродії, на високі вчинки, на вдячних людей, на безмежне людське добро!

???????????????????????????????    А в Черкасах чекала нас третя радість. Випадкова зустріч виявилася «щастям під небеса». Віце-президент Федерації футболу України, Голова правління ПраТ «Україна» Футбол Інтернешнл Володимир Григорович Лашкул запросив колектив відкрити разом з футболістами  матч «Україна- Ісландія». Це вперше в історії району наша малеча вийде на поле поряд знаних футболістів. До речі, майже кожен “світлячок» ще і футболіст, навіть дівчатка.

А вже неділя виявилася межею радості. Ми знову виступаємо на такій великій сцені філармонії. Яка відповідальність! Коли ж ведучий, директор Черкаської обласної філармонії Федоряка Ю. Г. вимовив: «Фольклорно-етнографічний ансамбль «Світлячок» Скориківської ЗОШ, Золотоніського району виборов Гран-прі» – діти схопилися з місць.  «Я так старалася, так старалася», –  каже найменша учасниця, п’ятирічна Вероніка Худякова. І ці старання, а ще артистизм відмітило поважне журі на чолі із заслуженим артистом України Петриною М.М.та головою  обласного відділення Дитячого фонду України Бучковською А.В.

???????????????????????????????    Отож, гран-прі  фестивалю-конкурсу «Козацький шлях» наше! І хай спробує хто у нас його відняти! Ми ще з більшою насолодою поринемо у вивчення традицій і звичаїв наших прадідів – славних козаків, волелюбних, сильних, вмілих. Упевнена, що кожен, хто побував на дводенному фестивалі-конкурсі, поринув у чудовий світ мудрослів’їв народних, наповнився духом свободи, добра і любові. Любові до рідного краю, землі, де народився, до  маминої пісні, татової мудрості, бабусиної ласки, дідусевої слави. Кожен, хто прагнув до упорядкування душі української, виніс неоціненний дар, адже мета фестивалю промовляла сама за себе: зібрати до купи усіх тих, хто цікавиться відродженням минувшини задля розквіту сьогодення, прокласти добрий місточок з глибини століть, щоби відродити у своїй душі і в дитячих душах високу моральність і працелюбство українців, безкорисливість і милосердя, волелюбність і велику любов до неньки-України. Вважаю, що організатори мети досягли. Обидва дні ми купалися у мудрості, що дійшла до нас із сивої давнини, ніби заглядаючи у  душі наших  пращурів, стверджуючи, що ми – козацькі нащадки – чесні, працьовиті, волелюбні.

Не одна дитина ставила мені запитання: «А чому це стільки щастя нам?». А я відповіла: «Ми ж усі ці 30 років щедро ділилися своєю любов’ю і радістю з усім світом, то ж навколо нас одного прекрасного дня мусило все розквітнути і перетворитися на Божественний рай на землі, бо подібне притягує подібне.

Отож, виховуймо не «плакальників-безвольників», а сильних духом нащадків Богдана і Тараса! І не цураймося своїм душевним теплом відігрівати дитяче серденько, яким би жорстоким не здавалося життя.

Вітаю усіх з перемогою і рухаймося далі до СВІТЛА!

Валентина Пономаренко,

Художній керівник  ансамблю

«СВІТЛЯЧОК» Скориківської ЗОШ,  Золотоніського району

Автор статті