«Патріотів ми виховуємо змалечку», – очільник області на міжвідомчій комісії

211-e1476373223352Досвід Черкащини у сфері національно-патріотичного виховання перейматимуть інші області. Про це йшлося на профільній міжвідомчій комісії, що сьогодні відбулася в Каневі. Головував на ній Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко. У засіданні також узяли участь міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, народний депутат України Олег Петренко, представники міністерств, відомств і громадських організацій.

Напрацювання Черкащини представив її очільник Юрій Ткаченко. Він наголосив: надійними партнерами влади в питанні національно-патріотичного виховання є громадські організації.

28– Патріотів ми виховуємо змалечку, і тут важливі деталі, – зауважує голова Черкаської ОДА. – Пригадую, коли я очолив область, а на Сході почалися військові дії, ми виявили шокуючий факт: у більшості наших шкіл по області навіть не було флагштоку з українським прапором. Зараз уже є, і кожен школяр, ідучи на навчання, першим бачить наш національний символ.

Два роки тому за ініціативи Юрія Ткаченка на Черкащині запровадили обласну почесну відзнаку «Відмінник Захисту Вітчизни». Нею нагороджують учнів за найкращі результати у вивченні предмета «Захист Вітчизни». Цю відзнаку вже отримали понад півтори сотні школярів.

30 – Навчально-польові збори для наших одинадцятикласників ми проводимо на базі військових частин, – розповідає обласний керманич. – Якщо раніше так робили одиниці, то зараз цю практику ми поширили на майже всі райони області. За інструкторів-волонтерів у школярів на таких зборах – АТОвці. Також улітку ми організовуємо для дітей оздоровчі та відпочинкові табори військово-патріотичного спрямування. Цього року їх було майже півсотні.

31Окрім того, в області активізували роботу в питанні виховання школярів на основі козацької педагогіки. Натепер тут функціонують уже 30 козацьких класів, в яких навчаються майже 600 учнів. А в черкаській гімназії № 9 діють кадетські класи. За останні кілька років на Черкащині вчетверо побільшало гуртків патріотичного спрямування та їхніх відвідувачів. Тут створено понад тисячу шкільних волонтерських загонів.

– Черкащина не лише виховує своїх патріотів, ми несемо українське, патріотичне на Схід, – наголошує Юрій Ткаченко. – Область відбудувала дві школи на Сході, вщент зруйновані внаслідок бойових дій. Йдеться про школи у Слов’янську та Лисичанську. Тепер одна з них названа на честь Тараса Шевченка, інша – Богдана Хмельницького. Співпрацюємо з цими школами й надалі. Школярі зі Сходу, разом із учителями, батьками приїздять до нас на гостини. І додому вони вже повертаються «українськими пропагандистами».

37За результатами засідання цієї Міжвідомчої комісії будуть напрацьовані урядові рішення, спрямованні на подальший розвиток системи національно-патріотичного виховання.

 

Автор статті