Пам’ятник «Жертвам політичних репресій в Україні» відкрили на Шполяншині

01У Шполі біля Храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП відкрили пам’ятник «Жертвам політичних репресій в Україні». Про це повідомляють в Шполянській РДА.

Монумент виготовлено з гранітного каменю, на горі якого викуваний з заліза журавель, що відлітає у небо.

– Нині, це перший пам’ятник на Шполянщині. – сказав у виступі голова ради ветеранів району Володимир Пустовіт. – Дві тисячі шполян були невинно засудженні та убієнні під час страшних репресій комуністичної влади. З них 1 300 осіб жителі із сіл. Потрібно щоб такі пам’ятники з’явились у всіх населених пунктах. Тоді вбивали не «ворогів народу», не «шпигунів», «диверсантів», а селян і робітників, вчителів, священиків, науковців і головне – письменників. Намагаючись вбити душу нашого народу – позбавляли життя цілий народ. Це – жахлива історія українців. Її потрібно враховувати, аби помилки історії не повторити в майбутньому.

03 02

 

 

 

 

 

 

Освячення всановленого пам’ятника «Жертвам політичних репресій» провів настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП, ієрей Роман Саломатін. Насамкінець, подяками нагородили всіх, хто допоміг та посприяв у виготовленні меморіалу. Серед них: художник, Ярослав Андрійченко; майстер що викував птаха, Олег Вихренко (демобілізований учасник АТО); заступник голови спілки воїнів АТО, Олег Слободяник; директор СПОП «Відродження» Юрій Ляшенко та інші.

Нагадаємо, що від 1927 до 1990 р. в Україні було заарештовано понад мільйон осіб (з них понад 50% – українці). 140 тисяч із них – розстріляно. У 1930-1933 р. із 184 репресованих науковців України не менш 170 були істориками. Щорічно, у третю неділю травня, в Україні відзначається національний День пам’яті жертв політичних репресій.

Автор статті