«Пам’ять робить нас сильнішими», – очільник області про увіковічення батька Конституції

3Михайла Сироту вшанували в обласному центрі. Пам’ятний знак народному депутату України встановили на площі Знань, що біля Черкаського державного технологічного університету. Там сьогодні відбулися урочистості, присвячені 21-ій річниці Конституції України.

У цьому черкаському виші й навчався Михайло Сирота. Згодом працював проректором до обрання народним депутатом України. Його по праву називають батьком Конституції. Саме Михайло Сирота очолював парламентську комісію, що працювала над нею.

12 14– У Конституції права кожної людини прописані ідеально, та не всі їх дотримуються, – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Тому чергова річниця ухвалення Основного Закону – це не лише свято. Це привід для оцінок і висновків: що кожен із нас робить задля його дотримання. Будь-яка Конституція, навіть найдосконаліша, неспроможна миттєво змінити суспільство. Це лише основні напрями великого та складного процесу. Решта залежить від нас! Мені приємно, що сьогодні ми нарешті увіковічуємо нашого видатного земляка Михайла Сироту. Як і обіцяли рік тому, на цьому ж місці. Ми пам’ятаємо всіх тих, хто творив історію України. І ця пам’ять робить нас сильнішими!

15 З рідними СиротиДо свята очільник області вручив також нагороди. Зокрема, Указом Президента України почесне звання «Заслужений лікар України» присвоєно лікарю-отоларингологу Першої Черкаської міської поліклініки Олександрові Терещенку. Водночас черкаський школяр Богдан Волик і рятувальник Олександр Запрягайло нагороджені медалями «За врятоване життя». А доброволець 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» Сергій Басюк і водій БМП 54-ої окремої бригади Збройних Сил України Василь Соловйов отримали ювілейні відзнаки «Холодний Яр».

Автор статті