ОЦЗ: Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників

imagesПротягом січня-серпня 2018 року роботодавці Черкаської області  проінформували центри зайнятості та філії ОЦЗ про наявність понад 29,1 тис. вакансій, що на 5,2% більше, ніж у січні-серпні  2017 року.

За видами економічної діяльності:  33,9%  вакансій пропонується у сільському господарстві,  17,7% – на підприємствах та установах переробної промисловості,  14,4% – в оптовій та роздрібній торгівлі,  6% – у державному управлінні й обороні,    5% – в освіті.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на кваліфікованих робітників з інструментом, на представників найпростіших професій та на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, швачки, електромонтери,  водії, токарі тощо.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо).

У сільськогосподарському секторі – трактористи, птахівники, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів,  лікарів, вчителів, економістів, а також менеджерів.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники,вантажники, двірники та укладальники-пакувальники.

Станом на 1 вересня 2018 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося  1509 вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1186 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив  понад 4,9 тис. грн (на відповідну дату 2017 року – 4,3 тис.  грн), у 76,9%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив понад 5,9 тис. грн, для кваліфікованих робітників з інструментом – 5,5 тис. грн, для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 5,6 тис. грн, для професіоналів – 5,1 тис. грн, для фахівців – 4,6 тис. грн, для технічних службовців – 4,2 тис. грн, для працівників сфери торгівлі та послуг 4,1 тис. грн.

Найвищий розмір оплати праці станом на 1 вересня  пропонується у вакансіях для головного конструктора понад 18 тис. грн., головний технолог, лікар-інфекціоніст, лікар-терапевт, лікар-хірург, диригент, монтажник систем утеплення будівель по 15 тис. грн, інженер з автоматизованих систем керування виробництвом 14,7 тис. грн, інженер з експлуатації споруд та устаткування водопровідно-каналізаційного господарства 14 тис.грн,  лісоруб – 13 тис. грн, головний інженер 12,2 тис. грн, апаратник змішування – 11,8 тис. грн, ткач  10,8 тис. грн, виконавець робіт, оператор вузлов’язальної машини по 10,5 тис. грн, інженер-механік груповий, правильник хутряних шкурок та скроїв виробів,  апаратник диспергування пігментів і барвників, апаратник підготовки сировини та відпускання напівфабрикатів і продукції, машиніст крана автомобільного по 10 тис. грн.

Станом на 1 вересня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних становила 14,2 тис. осіб що на 4% менше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-серпня 2018 року послугами обласної служби зайнятості скористалися  39,7 тис. безробітних громадян. За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  30,1%  раніше працювало у  сільському, лісовому та рибному господарстві; 16,7% в оптовій та роздрібній торгівлі; 14,5%  у переробній промисловості.

Станом на 1 вересня 2018 року на одну вакансію в середньому по Черкаській області претендувало 9 безробітних (станом на 1 вересня 2017 року – 12 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у фінансовій та страховій діяльності (54 особи), а найменше – в освіті (1 особа), взагалі відсутні вакансії для працівників  добувної промисловості і розроблення кар’єрів.

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (35 осіб), а найменше – серед професіоналів ( 4 особи).

Автор статті