ОТГ Черкащини об’єдналися в Асоціацію

_DSC0065Єднання заради співпраці та захисту власних інтересів. Саме з такою метою 26 тергромад області утворили Асоціацію об’єднаних територіальних громад Черкащини. Відповідне рішення голови ОТГ ухвалили сьогодні під час спільної координаційної зустрічі.

_DSC0012Ініціював створення Асоціації голова Білозірської об’єднаної територіальної громади Володимир Міцук. Він стверджує, що такі об’єднання ОТГ набувають поширення і в інших регіонах України.

_DSC0082– Черкащина – не перша область, де запропонували створити Асоціацію тергромад, – зауважив Володимир Павлович. – Зараз на Черкащині діє 26 ОТГ. І їхня кількість постійно зростатиме. Вже зараз у наших громадах проживає 150 тисяч громадян, чиї інтереси ми маємо захищати та відстоювати. Об’єднання в Асоціацію дає нам значні важелі для цього. Водночас це нам відкриває ширші можливості для співпраці з іншими асоціаціями: міст України чи ОТГ, захисту своїх інтересів.

_DSC0028Очолив новостворену Асоціацію об’єднаних територіальних громад Черкащини Володимир Міцук. Його заступником обрали очільника Набутівської ОТГ Олега Малюгу. На наступній зустрічі учасники Асоціації оберуть правління та ухвалять положення. До його розробки долучаться усі громади-учасниці, аби всі розуміли рівень своїх відповідальності та обов’язків.

Утворення Асоціації – ще один крок до самостійного та незалежного вирішення нагальних питань громад-об’єднавців, вважає заступник очільника області Ярослав Березань. Водночас такий крок значно розширює горизонти для співпраці між ОТГ не тільки в межах області, а й на всеукраїнському рівні.

_DSC0069– Самооргагнізація людей є найліпшою формою для роботи на місцях, – зазначив посадовець. – Адже саме тут люди стикаються з тими питаннями, які потребують вирішення чи удосконалення. Враховують усі нюанси, які ми не можемо побачити, приміром, на рівні області. І, власне, завдяки Асоціації громади зможуть подавати листи на вирішення своїх питань уже на вищий рівень. Чи то в облдержадміністрацію, чи, за нашої підтримки, навіть на державний.

_DSC0059

 

Автор статті