Освітяни Черкащини підсумували роботу за попередній навчальний рік на обласній серпневій конференції

на головну

В обласній державній адміністрації вони говорили про здобутки, досягнення та проблеми. Тут зібрались педагоги з усіх районів та міст Черкащини, представники обласної та місцевої влади, громадськість.

Заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль сердечно привітав освітян та дякував за титанічну працю, постійну увагу і турботу до дітей, терпіння, мудрість та ініціативність. Він висловив вдячність освітянам за те, що протягом минулого навчального року приділяли необхідну увагу дітям-переселенцям, дітям учасників АТО, зокрема й загиблих. «Завдяки вам, педагогам, – звернувся до викладачів заступник голови, – вони змогли легко ввійти до нашої освітянської родини».

– Не зважаючи на складні умови, – продовжив Віталій Коваль, – в яких перебуває нині держава, Президент України та Уряд зважились на реформи, зокрема й в освітній галузі. Адже якісні освітні послуги – це крок до європейської інтеграції. У контексті цього, в області затверджено програму «Стратегія розвитку Черкащини-2020», де у двох із чотирьох основних напрямків, а саме: розвитку людського капіталу, розвитку сільських територій, знайшли відображення проблеми освіти і науки. І приємно, що районні адміністрації та міста вже розробляють проекти відповідно до цих напрямів.

Навчальний рік, за словами Віталія Коваля, позначився багатьма досягненнями. Зокрема цьогоріч область має найбільшу за всі попередні роки кількість переможців серед учнів на всеукраїнських олімпіадах та конкурсах. Позитивним є і те, що за ініціативи голови обласної державної адміністрації   Юрія Ткаченка з 2015 року започатковано обласну почесну відзнаку «Відмінник Захисту Вітчизни», яку вже отримав 101 учень.

Окрім того, варто відзначити неабияку роботу, ініційовану та проведену вчителями з дітьми на підтримку бійців АТО: власними руками малеча створювала листівки, малюнки, вироби, які потім відправляли військовим на Схід. Також спільними зусиллями область відновила школи в Лисичанську та Слов’янську:

– Таким чином зроблено надзвичайно великий крок для того, щоб проукраїнська гуманітарна політика повернулась на Схід держави.

В основі всіх заходів, від управлінських до учнівського самоврядування, мають бути ідеї якості освіти та виховання патріотів своєї держави. На цьому наголосив під час конференції директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський. Він детально поінформував про досягнення та проблемні питання у сфері розвитку дошкільної освіти, загальної середньої, позашкільної та ін.

Так, Валерій Вікторович із приємністю відзначив, що освітяни області починали 2010 рік із охоплення дошкільним вихованням у 74,1 відсотка дітей, а сьогодні ця цифра вже становить 98,6. Відкрито 2 дошкільні заклади в Катеринопільському та Смілянському районах, а також додатково 20 групна базі функціонуючих ДНЗ для понад 400 дітей. Водночас він зауважив і про необхідність кращого розвитку альтернативних видів цієї освіти, модернізації її  змісту.

 

Загальна середня освіта, за словами Валерія Данилевського, нині – на етапі активного реформування. Особливу увагу він приділив питанню оптимізації, зокрема реорганізації навчальних закладів або їх ліквідації, вирішення питання щодо функціонування малокомплектних шкіл.

– Ефективним сьогодні є створення освітніх округів, – зазначив Валерій Вікторович. – Основна мета їх створення – це доступ до високоякісної та сучасної освіти, організація змістовного дозвілля учнів в установах культури (бібліотеках, музеях, клубах), створення такого освітнього простору, що забезпечить наступність дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, допрофільної та профільної підготовки й одночасно дасть можливість провести оптимізацію малокомплектних навчальних закладів. За словами освітянина, в 2014-2015 навчальному році в області функціонувало 90 таких округів та наголосив на необхідності подальшого проведення цієї роботи.

Значна робота проведена педагогами з виховного, національно-патріотичного напрямку. Як результат – досвід Черкащини з патріотичного виховання був представлений і визнаний кращим в Україні на семінарі-презентації Президії національної академії педагогічних наук України, Інституту проблем виховання НАПН України.

Черкаська область бере участь у проекті «Створення Інклюзивних ресурсних центрів у шести областях України» за підтримки американського федерального агентства з міжнародного розвитку. В результаті проекту діти з особливими потребами отримають кращу освіту і соціальну адаптацію в умовах інклюзивного навчання.

Валерій Данилевський детально поінформував і про кадрове забезпечення навчальних закладів, комп’ютеризацію шкіл, про їхню інноваційну діяльність, заходи з упровадження в навчальних закладах енергозберігаючих технологій, а також про позашкільну освіту.

А ще він повідомив про те, що скоро за парти сядуть 11,7 тис. першокласників. Та враховуючи, що це особлива категорія дітей, звернувся до викладачів з проханням створити сприятливі умови навчання цих учнів.2 в текст

У ході обласної конференції педагогів Черкащини нагородили Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради.

Автор статті