Освітянські новації обговорили в ОДА

4Днями в прес-центрі облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу щодо упровадження обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини на період до 2020 року».

Втілення програми «Інноваційні школи Черкащини на період до 2020 року», ініційованої очільником області Юрієм Ткаченком, враховує суспільні потреби населення області щодо рівня освіти, сучасні світові тенденції глобалізації, розвиток науково-інформаційних технологій, досягнення у галузі педагогічних новацій. Для упровадження цієї програми, зазначив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, Черкащина має належний кадровий, управлінський, методичний потенціал, фінансові можливості для реалізації означеної програми.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, звертаючись до присутніх, наголосив на тому, що якісна освіта має бути доступна кожному. Проект має першочергове значення, адже дозволить залучити до інноваційної діяльності не лише опорні, але й інші школи. Реалізація проекту «Інноваційні школи Черкащини на період до 2020 року» має стати стимулом як для учнів, так і для педагогів. У цьому напрямку обласна влада сприятиме поліпшенню соціального забезпечення працівників освітньої сфери, які безпосередньо реалізовуватимуть проект.

5На думку очільника області, популяризація моделей і досвіду діяльності інноваційних шкіл Черкащини сприятиме забезпеченню нових стандартів якості освіти дітей та учнівської молоді, активізації упровадження інновацій у діяльність навчальних закладів області як чинника підвищення якості освітніх послуг та задоволення потреб учасників навчально-виховного процесу. Це, у свою чергу, забезпечуватиме конкурентоздатність випускників – всебічно розвинених, здатних до критичного мислення цілісних особистостей, патріотів з актвиною позицією, інноваторів, спроможних змінювати навколишній світ та вчитися упродовж життя.

– Вважаю, що це значно покращить якість освіти. Сьогодні країну об’єднує освіта, адже без освіти не може бути майбутнього, – резюмував Юрій Олегович.

Принагідно очільник області подякував представникам Інституту модернізації якості освіти за підтримку проекту.

Ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталія Чепурна зазначила, що Програма запроваджується у контексті реалізації Концепції «Нової української школи», що стане поштовхом для розвитку освіти.

Також ректор поінформувала про хід реалізації програми «Інноваційні школи Черкащини на період до 2020 року». Так першочерговими етапами є  упровадження програми є:

– проведення конкурсного відбору шкіл-учасниць;

– розроблення та громадський захист цими навчальними закладами інноваційних моделей і програм свого подальшого розвитку;

– покращення матеріально-технічної бази шкіл-учасниць програми з урахуванням досягнень науки і техніки на основі використання новітніх комп’ютерних технологій та інших сучасних засобів навчання;

– упровадження заохочувальної системи розвитку професійної компетентності педагогічних працівників інноваційних шкіл Черкащини.

Перший заступник голови Віталій Коваль, заступник директора Державної наукової установи «Інститут модернізації освіти» Міністерства освіти і науки України Юрій Завалевський, який є членом журі з проведення конкурсного відбору шкіл-учасниць Програми, наголосив, головною метою здійснення модернізації освіти є створення належних умов для навчання.

10– Дійовою особою реформ школи є учень і ми хочемо, щоб він відчував себе європейцем, здобував якісні знання та міг реалізувати їх на практиці. Інноваційні школи є первістками, але потім будуть інші. Якісні зміни в освіті – це цікаво, актуально і на часі, – наголосив Юрій Завалевський.

Також Юрій Іванович відзначив досягнення педагогічної спільноти Черкащини. Принагідно Юрій Завалевський подякував від імені спеціалістів Інституту модернізації змісту освіти за співпрацю педагогам області та передав Юрію Ткаченку творчий доробок академіка І.Д. Беха «Вибрані наукові праці» та збірник загальноосвітніх навчальних закладів України, які займаються експериментальною та інноваційною діяльністю, відмітивши, що переважна більшість таких закладів з Черкащини.

Начальник відділу дослідження підготовки вчителів Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Світлана Кириленко наголосила на максимальному залученні зацікавлених сторін до реалізації проекту. Закцентувала увагу на ролі інституту післядипломної освіти щодо методичного супроводу упровадження проекту. Принагідно відзначила інтерес науковців країни до досягнень та напрацювань педагогічної спільноти Черкащини.

Довідково:

Цільова обласна програма «Інноваційні школи Черкащини на період до 2020 року», що затверджена рішенням Черкаської обласної ради від 07.10.2016 № 9-2/VІІ, об’єднує організаторів освіти, наукових та педагогічних працівників області навколо ідеї упровадження концепції Нової української школи, що забезпечить кожній дитині доступ до якісної освіти.

Метою Програми  є створення організаційних, науково-методичних, кадрових, матеріально-технічних умов для перспективного розвитку інноваційних шкіл Черкаської області, оптимізація процесу упровадження інновацій в освітній процес з урахуванням сучасних світових тенденцій, підвищення ефективності та якості регіональної системи освіти.

Реалізація Програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів, освітньої субвенції та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Кошти на реалізацію заходів Програми щорічно передбачаються при затвердженні місцевих бюджетів, виходячи з їх фінансових можливостей. Для виконання Програми у відповідності до чинного законодавства, може залучатися міжнародна технічна та фінансова допомога.

Крім того, обласна державна адміністрація звернулася до Віце-прем’єр-міністра України В. А. Кириленка, народних депутатів Верховної Ради України І. Геращенко, Т. Кременя з проханням виділення області 35 млн. грн. на реалізацію заходів обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини», а саме, на оснащення навчальних закладів сучасними засобами навчання та впровадження заходів з енергозбереження.

Відповідно до Програми заплановано створити 29 інноваційних шкіл.

Автор статті