Освітяни обласного Департаменту зустрілися з сім’єю загиблого захисника України

Дружні зустрічі з сім’ями захисників Вітчизни, які віддали своє життя за Україну, вже стали доброю традицією. У День святого Миколая до Департаменту освіти і науки ОДА завітали в гості дружина та донька загиблого в АТО майора Миколи Зайцева – Людмила та Лідія. Структурний підрозділ опікується сім’єю Зайцевих з 2014 року.

Зустрівшись із сім’єю захисника України, директор Департаменту Валерій Данилевський та його заступниця Оксана Сімушіна поцікавилися нагальними потребами, соціальним забезпеченням, успіхами малечі у навчанні.

Як годиться, до свята подарували доньці Миколи Лідії іграшки, розвивальні набори, одяг.

Микола Зайцев загинув 14 червня 2014 року на околиці міста Маріуполя від ворожої снайперської кулі, коли колона автомобілів Державної прикордонної служби, що направлялась на ротацію до підрозділів ДПСУ із вантажем провізії та речового майна, попала під вогонь із засідки терористів.

Тоді без чоловіка залишилася дружина Миколи Людмила та без батька донька Лідія 2014 р. н., яка народилась за 23 дні до смерті батька.

З метою вшанування подвигу Миколи Зайцева у селі Руська Поляна Черкаського району, поблизу якого розташований Оршанськй навчальний центр ДПСУ, вулицю Фрунзе перейменовано на вулицю Миколи Зайцева; у Черкасах провулок Фурманова перейменовано на провулок Майора Зайцева; у травні 2015 року в Черкасах відкрито пам’ятний знак землякам, які загинули в зоні АТО. На 4-метровому кованому хресті — імена і фотографії 20 полеглих Героїв, серед яких і Микола Зайцев.

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

Автор статті