Освітній коучинг – нова форма підвищення кваліфікації педагогів

У Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся інноваційний захід з підвищення кваліфікації педагогічних працівників – освітній коучинг «Панорама інновацій професійного розвитку педагогічних працівників Черкащини в контексті Нової української школи».

Відкриваючи захід, директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський відзначив колектив ОІПОПП, які надають широкий спектр освітніх послуг з підвищення кваліфікації «Ми б хотіли, аби педагогічні працівники, які проходять підвищення кваліфікації та ті, які зголосилися до участі в коучингу, відмітили для себе ті магістральні речі, які будуть відбуватися з освітою в наступному році. По-перше, це інновації, зокрема педагогічні та технічні інновації, а по-друге, це Нова українська школа. Тому не даремно ці дві речі стали в основу сьогоднішнього коучингу. Також хочу відмітити, що особисто мені сподобалася різноманітність форм, які сьогодні пропонують педагогам».

Принагідно Валерій Вікторович вручив Грамоти Департаменту педагогам-інноваторам, які беруть активну участь в розбудові вітчизняної галузі освіти.

У межах відкриття коучингу тренери ознайомили присутніх педагогів із навчальними заняттями за напрямками роботи заходу.

Ректор інституту Наталія Чепурна ознайомила учасників із форматом проведення заходу: «Чинне законодавство з питань освіти й планування вимагає, щоб ми будували освітню індивідуальну траєкторію професійного розвитку кожного педагогічного працівника, яка ґрунтується на особистісному виборі видів, форм, тем здобуття післядипломної освіти. Тож у цьому році вперше у формі освітнього коучингу ми підбиваємо підсумки календарного року, щоб показати вам і запропонувати нові форми та нові погляди на підвищення кваліфікації, які на вас очікують в новому році».

Водночас Наталія Миколаївна надала роз’яснення про порядок складання та реалізації індивідуальної траєкторії професійного розвитку медпрацівників.

У ході навчальних сесій для педагогів відбулися тематичні майстер-класи, інтерактивні освітні студії, практикуми, тренінги-занурення, заняття з елементами партисипативної аналітики, педагогічний вернісаж, методична палітра тощо.

У форматі «відкритого мікрофону» учасники заходу мали нагоду висловити свою рефлексію щодо змісту й форм навчальних занять у рамках освітнього коучингу «Панорама інновацій професійного розвитку педагогічних працівників Черкащини в контексті Нової української школи». Про це інформує Департамент освіти і науки Черкаської ОДА.

Автор статті