Останні липневі вихідні будуть теплими

maxresdefaultПісля циклону з нестійкою та помірно-теплою погодою, на Черкащину впливатиме виступу антициклону, який простягнувся від Балтики до Балкан. Тому можна очікувати на зменшення хмарності, добрий денний прогрів та підвищення температури. Вихідні очікуються сонячними, дуже теплими і мало вітряними, повідомляє начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Денна температура в межах 27-32º, а вночі вдвічі холодніше: лише 13-15º. Завдяки добовим перепадам температури в ранкові години можливо утворення туманів.

Невеликі короткочасні дощі, які пройшли на Черкащині, лише освіжили повітря та не внесли корективи в стан зволоження верхнього шару ґрунту, який здебільшого сухий.

Одночасно відсутність значних дощів та тривалої спеки були сприятливими для продовження жнивної кампанії. Жнива по темпах та по кількості намолоченого зерна значно випереджають попередній рік. Вологість зерна в межах та нижче кондиційної і не потребує додаткового досушування.

Проте, найбільш несприятливі умови виникли для городини, особливо для бульбокоренеплодів, зокрема ранньої картоплі, так як оптимальною для формування яких є температура ґрунту на глибині 10 см 16-18°, а підвищення її до значень 25° і вище негативно вплинули на їй ріст та розвиток.

 

Автор статті