Особливості запровадження ціни за управління багатоквартирним будинком

осббЦього року з 1 липня вводиться в дію Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Він визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

Відзначимо, згідно з ним, управитель забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території. Управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Ціна на послугу з управління багатоквартирним будинком – договірна. До 1 липня 2016 року співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено ОСББ, приймають рішення про форму управління та укладають договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком. У цьому випадку ціна послуги – істотна умова договору та визначається за згодою сторін. Після 1 липня орган місцевого самоврядування проводить конкурс з призначення управителя багатоквартирним будинком. Тоді ж ціна за послуги визначається за результатами конкурсу.

Отож, детальніше з питаннями тарифної політики та соціального захисту населення в умовах запровадження ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком можна ознайомитися тут.

Автор статті