Органи прокуратури Черкащини поновили права близько 200 дітей

?????????????????????????????Цього року засобами представництва поновлено права близько 200 дітей. На їх користь стягнуто 446 тис. грн, попереджено відчуження майна дитей-сиріт вартістю понад 200 тис. грн, повідомляють в прокуратурі Черкаської області.

Також на захист прав і свобод дітей прокурорами заявлено понад 60 позовів на суму 2,4 млн грн. З них 22 позови на 600 тис. грн задоволено. З метою попередження незаконного відчуження закладів освіти органами прокуратури заявлено позовів на суму понад 1,5 млн грн.

Аби захистити прав неповнолітніх, які потрапили у конфлікт із законом, внесено 20 документів реагування, які розглянуто та задоволено. Тож до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб правоохоронних та контролюючих органів. Крім того, прокуратурою попереджено незаконне притягнення 2 неповнолітніх до адміністративної відповідальності.

Завдяки активізації ювенальними прокурорами координаційної діяльності щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх, з початку 2016 року на території області на 63% зменшено кількість кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми.

У прокуратурі області підсумовують, що результати представницької діяльності прокурорів у сфері захисту неповнолітніх, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, свідчать про непоодинокі факти порушення їх майнових, соціальних та інших прав. Зокрема, встановлено випадки незаконного відчуження майна дітей-сиріт, відмови роботодавців в оплаті праці неповнолітніх, порушення права на здобуття освіти, житло та особисту свободу.

За інформацією прокуратури Черкаської області

Автор статті